HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
5 Şubat 2021 Cuma Saat: 19:22

İYİ PARTİ VEKİLİ NACİ CİNİSLİ ÜNYE’DE ESNAF ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

İYİ Parti Erzurum Millet Vekili M. Naci Cİnisli bu gün Ünye’ye gelerek esnaf ziyareti yaptı.
İYİ PARTİ VEKİLİ NACİ CİNİSLİ ÜNYE’DE ESNAF ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

İlk olarak Ünye Limanını ziyaret eden İYİ Partili Vekil Naci Cinisli daha sonra İYİ Parti Ünye İlçe binasına gelerek Ünye İlçe Yönetimi ve Üyelerle bir araya geldi.

İYİ Parti Ünye İlçe Binasın’da İYİ Parti ilçe başkanı Feryal Çuhacı, Başkan Yardımcıları ve İlçe Yönetimi nin yanı sıra İl Sekreteri Seyhan Canbulut, İl Muhasibi Nuray Özdemir, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Şemsettin Şahin, Siyasi İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Faruk Korkmaz da  Millet Vekili Cinisli’yi karşılamak için hazır bulundu.

İlçe binasında basın açıklaması yapan Vekil Muhammed.Naci Cinisli Ünye nin gerek tarihi gerekse doğal güzellikler açısından çok harika bir yer olduğunu belirtti.

İYİ Parti Vekili M. Naci Cinisli yaptı ğı açıklamada; “Bizim siyasetçiler olarak görevimiz bu düzeni bozmamak. Ordu ’nun bu güzelliğini de bozulmamasını ve daha da refah içeresinde yaşamasını gerektiğini düşünüyorum.

Geldiğimizden itibaren Altınordu ve Perşembe ilçelerini ziyaret ettik. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener önceliğinde geziyoruz. Bizim önceliklerimiz sırasında esnafımız ve tarım geliyor. Bu ikisi Türkiye’mizin bel kemiği olduğunu biliyoruz. Bugünkü esnafımızın durumu içler acısıdır maalesef ki, “esnafımız nezle olursa hepimiz kötü durumdayız” diye bir deyim var. Şu an ise esnaflarımız çok ağır hasta durumdadır. Esnaf kardeşlerimizden, çiftçilerimizden çok büyük sıkıntılar geliyor.

‘’ALTIN MADENLERİ YÜZÜNDEN FINDIK BÜYÜK RİSKTE’’

Ordu’yu incelediğimizde fındık tarımının bu sene nispeten iyi olsa da geçtiğimiz yıllara göre 2006 yılında ki rakamlara baktığımızda çok büyük fark olduğunu görüyoruz. Maalesef fındık üretiminde de Ordu ’nun çok büyük riskler altında olduğunu görüyorum. Fındık Türkiye’de %70 karşılıyorsa ve bunun %40 ise Ordu oluyor. Bu fındık bahçelerin ise altın yüzünden fındık üretiminde çok büyük riske girdiğini görüyoruz. Ordu ’nun orman alanlarından daha fazla bir alana maden arama izni çıkardılar. Bunun vatana bir hizmet olduğunu kimse iddia edemez. Bunun ne olduğunu ifade etmekte bana yakışmaz. Ordu ’da Erzurum Milletvekili olarak hükümete, idareye ve bu doğal zenginliği geçici bir zenginlik uğruna harcamayalım. Bu sorunu biz daha önce Kaz Dağlarında da yaşadık ve bu güzel Ordu ’yu geçici zenginlik uğruna harcarsak gelecekte ki nesilleri harcamış oluruz.

‘’İÇ ANADOLU’YA BAĞLAYAN OTO YOLUNDA VE KARA YOLUNDA MUHAKKAK BİTİRİLMESİ LAZIM’’

Malumuz Ordu ’nun spesifik sorunları var. Ben Ordu ’ya geldiğimden itibaren muazzam bir sahil şeridine tanıklık oldum. Ordu ’nun limanı yok mu? Diye sorduğumda olmadığını söylediler. O kadar çok şaşırdım ki, böylesine muazzam bir sahil şeridinin tarihi var. Bugün de İlçe Başkanımız ile Ünye limanını ziyarette bulunduk. Liman macerasını da uzun bir süredir takip ediyoruz. Umarım liman projesi bir an önce faaliyete geçirilir. Ben Ordu ’nun limanı olmasını çok isterim. Ünye Niksar yolu İç Anadolu’ya bağlayan oto yolunda ve kara yolunda muhakkak bitirilmesi lazım ki buraya sanayi gelebilsin. Aksi taktirde buraya sanayi yatırımları bir tek Liman için gelmez. Umuyorum ki bu otoyolu da bir an önce gerçekleşir. Limana yapılacak bir yatırım olduğunu söylediklerinde çok sevindim ama bu sürenin haber ini aldığımda ise bir o kadar da üzüldüm. Buradan yetkililere de seslenmek isterim ki Ordu ’nun yatırımcılara ihtiyacı var. Gördüğüm yatırımlar arasında Çimento fabrikası bildiğim kadarı ile Süleyman Demirel’inin Adalet Partisi zamanında yapılmış bir yatırımdı. Özel teşebbüsünde yaptı ğı yatırım var, o da son yıllarda yapılan yatırım olmadığını biliyorum. Sanayi kuruluşları ve sanayi yatımları istihdam yapan yatırımların olmadığını çok üzülerek söylüyorum. Özellikle devlet himayesinde istihdam yatırımının olmadığını görmek beni daha da çok üzdü.

‘’KÜLTÜR MERKEZİNİN YIKILIP YERİNE ALIŞVERİŞ MERKEZİNİN YAPILMASINA HİÇ ŞAŞIRMADIM, AK PARTİ YE YAKIŞAN BİR DAVRANIŞ’’

Böylesine güzel Kültür Şehri diyebileceğim Ünye ’nin bir Kültür Merkezi olmasını ümit ederdim. Kültür Merkezi yıkılıp yerine alışveriş merkezi yapılmış, tam bir Ak Parti zihniyeti. Bunu çok rahat söyleyebilirim ki Ak Partiye çok yakışmış hiç şaşırmadım. Anlatılan farklı konularda çok şaşırmıştım ancak bu Kültür Merkezinin yıkılıp yerine alışveriş merkezinin yapılmasına hiç şaşırmadım. Bu aslında kabul edilemez bir cehalet örneğidir. Türkiye’mizin her köşesinde yapılan Ordu ’ya da yapılmıştır. Sanayinin gelmesi için alt yapısı olması lazım, bu da Organize Sanayi Bölgesi’nin daha olumlu düşünceler olduğunu gördüm. En azından yer tahsil edilmiş. Bunların alt yapısı yapılırsa Ünye ’nin yatırım yapılmayacak bir tarafı kalmayacaktır.

Aslında konuşulacak birçok konu var ama benim gördüğüm sorunlar bunlar. Bir de çok büyük bir kuralık ile karşı karşıyayız. Bu altın arama sevdası kuraklığı da tetikler. Bir gram altın için 4 bin litre su harcanıyor, hele ki siyanür ile altın arandığı zaman siyanürün etkileri toprak ile buluştuğunda çok büyük zararları var. Ağaçları kurutur ve olan fındığın da satın alma riskini artırır. Siyanür ile altın aranan bir toprakta yetişen fındığı kimse alma ve yemeğe de cesaret edemez. Türkiye İtalya ofisi altında kalmıştır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in ile beraber her yerde değimiz gibi tarım bizim açımızdan birinci öncelikli sektördür. Ziraat ve Hayvancılık da stratejik bir sektör olarak görüyoruz. Karadeniz Dünya çapında fındığı temsil ediyor. Keşke fındığın sanayileşmesi Ordu ’da olsa bu da bizim için bir avantaj olur.” Dedi

İyi parti vekili m. Naci cinisli basın açıklamasının ardından medya kuruluşlarının canlı yayın programlarına katılarak sorularını yanıtladı.

Vekil naci cinisli beraberindeki partililerle birlikte  ünye de orta çarşı esnafını ziyaret etti.

Esnafın sıkıntılarını dinleyen vekil naci cinisli esnafın dertlerini not alarak iyi parti genelmerkeze sıkıntıları ileteceğini doğrultusunda da mecliste ve gerektiği her yerde esnafın sıkıntılarına çözüm olmak adına esnafın sesi olacaklarını belirtti.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız