16 Şubat 2021 Salı Saat: 20:47

B.Ş.K. YARDIMCISI ARSLAN; ‘’BAŞARI SADECE SINAV KAZANMAK DEĞİLDİR’’

İYİ Parti Ünye İlçe Başkanlığı Eğitim Kültür Ve Sanat Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Arslan Yüz Yüze Eğitimin Başladığı Eğitim döneminde Türkiye’deki Eğitim Sistemini değerlendirdi.
B.Ş.K. YARDIMCISI ARSLAN; ‘’BAŞARI SADECE SINAV KAZANMAK DEĞİLDİR’’

İYİ Parti Ünye İlçe Binasında  basın açıklaması yapan  Başkan Yardımcısı Emekli Öğretmen Ali Arslan ‘’Ülkemizi yasa boğan şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ülkemizin başı sağolsun. Ülkemizin içinde ve dışında terörörgütlerine destek verenleri şitdetle kınıyorum’’ diye başladığı açıklamasında köy okullarının kapanmasının yanlış olduğunu belirterek ‘’Bu gün kalmayan köy okullarının yüz yüze eğitime başladığı haber i içimizi ısıttı. Köylerimizde tekbir öğrenci bile kalsa köy okullarımızın derhal açılması gerekir, köyde öğretmen sadece öğrencilerine değil tüm köye ışık saçan birer meşaledir,bu duygularla yeni eğitim ve öğretim yılının ülkemize, öğretmen öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

‘’19 yıllık tek Parti döneminde Eğitimimiz acınası bir durum almıştır.‘’

19 yıllık tek parti döneminde eğitimimiz acınası bir durum almıştır. Son pandemi dönemindeki durum ise içler acısıdır. Bu yılar cumhuriyet tarihimize karanlık yıllar olarak geçecektir. 19 yıllık tek parti dönemi ve bunun görevlendirdiği bakanlar, bir önceki bakanın izlerini silmek ve kend egolarını geliştirmeklegeçirmişlerdir, eğitimde başarıyı sadece lise ve üniversite sınavlarını kaza nmaktan ibaret sanmışlardır, aslında başarı sadece sınav kaza nmak değildir.

Sınav sistemini değiştirerek başarının yakalanacağına inananlar yanılgıya düşmüşlerdir. Eğitimde başarı sadece sınavdan ibaret değildir olmamalıdır.

Liselerin dört yıla çıkması ve mecburi hale gelmesi diploma almaktan öte geçememiştir. Ortaöğretimde meslek liselerimizin önü kesilmiş vaolanlar ise işlevlerini kaybetmiştir.kalkınmakta olan ülkemizin endüstride ve sanayide kalifiye eleman ihtiyacı vardır, fakat bu yanlış eğitim politikası sonucunda gençlerimizin önü kesilmiştir. ‘’ diyerek ülkemizdeki eğitim sistemini eleştirerek önerilerde bulundu.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7