HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
3 Mart 2021 Çarşamba Saat: 12:23

BAŞKAN ŞAHİN ‘’YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE İÇİN’’

Saadet partisi ünye ilçe başkanı özgür şahin Erbakan haftası münasebeti ile prof. Dr Necmettin erbakanı anmak adına bir basın açıklaması yayınladı.
BAŞKAN ŞAHİN ‘’YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE İÇİN’’

Eski Başbakan,  Mlli Görüş ve Saadet Partisi nin Kurucusu Rahmetli Prof. Dr Necmettin Erbakanın ölü m yıldönümü’nün olduğu hafta Erbakan Haftası olarak  anılmaya başlandı.

Saadet Partisi Ünye llçe Başkanı Özgür Şahin, ‘’bundan önceki yıllarda Erbakan Haftası’nda, her defasında Erbakan Hocamızın bir yönünü anlamaya çalıştık.’’ Diyerek başladığı açıklamasında,’’Bu yıl da Erbakan Hocamızın dilinden düşürmediği, her toplantıda yinelediği “Yaşanabilir bir Türkiye” hedefi ana teması üzerinden Hocamızı anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. Aslında Hocamızı en az bir kez dinlemiş bir kişi bunu çok iyi bilir ki bu sadece bir başlangıçtır. Bunu tamamlayan iki çok önemli unsur daha vardır. Bunların ikincisi “Yeniden Büyük Türkiye”, üçüncüsü ve diğer ikisinin tamamlayıcısı “Yeni Bir Dünya”yı kurmaktır.

                Erbakan Hoca: “Milli Görüş ile diğer görüşler arasında hedefler bakımından fark vardır. Milli Görüş’ün hedefi maneviyatçı bir Türkiye meydana getirmektir. Her zaman hakkı üstün tutmaktır. Türkiye’nin içinde ve dışında barışı korumaktır… Bağımsız bir Türkiye olması için şart koşmaktadır. Hür, müreffeh ve öncü bir Türkiye istemektedir. Kim bunları istiyorsa Milli Görüşçü’dür.” diyor. Buraya baktığımızda aslında Erbakan’nın kısmen nasıl bir Türkiye istediğini anlıyoruz. Kısmen diyorum çünkü buradaki her maddeyi açıklamak sayfalar sürecek bir çalışma gerektirir.

                Merhum Başbakan Necmettin Erbakan bu ideallere inanmış ve inandığı bu uğurda büyük mücadeleler vermiştir. Bu mücadelenin en büyüklerinden sayılacak olanı elbette 28 Şubat Postmodern darbedir. Mamak'ta tankların yürütülmesiyle başlayan televizyonlarda gerçekleşen propagandalarla devam eden bu süreç 28 Şubat’ta Postmodern bir darbe olarak neticelenmiştir. Merhum Başbakanımız bu darbe sonrası partisinin kapatılmasını “Bu karar tarihin akışı içerisinde basit bir noktadır.” diyecek kadar öngörüye sahiptir. Çünkü o gün “28 Şubat bin yıl sürecek.” diyenler bugün tarih oldular. Belki de onların bu utancı bin yıl sürecek. Ama bugün görüyoruz ki her kesimden insan; Erbakan’ı anlama noktasında eksik kaldığını ve Türkiye için önemini anlayamadığını ifade eder yazılar yazıyor ve bu minvalde konuşmalar yapıyor.

                Erbakan Hoca; Türkiye’de kutuplaştırıcı dilin yerini birleştirici ve uzlaştırıcı dile dönüşmesi için büyük çabalar sarf etmiştir. Hükümete geldiği dönemlerde ittifak yaptı ğı partilere bakıldığında bunu çok rahat görebiliriz. Tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün Hocamızın vefatının üzerinden 10 koca yıl geçmiş olmasına rağmen Genel Merkezimizin düzenlemiş olduğu Erbakan’ı Anma ve Anlama Programına her kesimden katılımın olması akıllara yine “Erbakan birleştirdi.” cümlesini getirdi.

                Erbakan Hocamızı rahmetle anarken ortak paydamızın mutlu bir azınlık için değil de herkes için Yaşanabilir bir Türkiye olmasını temenni ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7