HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
18 Mart 2021 Perşembe Saat: 08:38

BAŞKAN ŞENTÜRK; ‘’ ÇANAKKALE ZAFERİ İNSANLIK TARİHİNDE EŞİNE AZ RASTLANIR BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR’’

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.
BAŞKAN ŞENTÜRK; ‘’ ÇANAKKALE ZAFERİ İNSANLIK TARİHİNDE EŞİNE AZ RASTLANIR BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR’’

 “Çanakkale Zaferi, yok olacağı tahmin edilen bir Milletin, gerektiğinde Vatanı uğruna severek Ölüme koşmasının  anıtlaşmış örneğidir” diyen Başkan Şentürk mesajında, “Kahramanlık destanlarıyla dolu şanlı tarihimizde öyle dönüm noktaları vardır ki, sadece bizim için değil tüm insanlık için bir abidedir. Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale Zaferi, yok olacağı tahmin edilen bir milletin, gerektiğinde Vatanı uğruna severek ölü me koşmasının anıtlaşmış örneğidir. Yine bu zafer, kendisinden güçlü düşman ordu ları karşısında kaza nılmış bir onur savaşıdır.

Nasıl 106 yıl önce ecdadımız iman gücüyle bu ülkeyi düşmanlardan kurtarmışsa, bugün de Allah’ın izniyle aynı güçle vatanımıza göz diken şer odakları bertaraf edilecektir.

Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünde, Anadolu’nun her köşesinden Çanakkale’ye giderek, gözünü kırpmadan ‘Çanakkale geçilmez’ sözünü şanlı tarihimize altın harflerle yazan Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere, bu vatan için gözünü kırpmadan şehit düşen tüm asker, polis ve sivillerimiz ile gazilerimizi minnetle anıyorum.’’ İfadelerine yer verdi.

HABER ÜNYE MEDYA AJANS


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7