HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
3 Nisan 2020 Cuma Saat: 17:34

Ünye’de Korona Virüs Seferberliği Devam Ediyor

Ünye Belediyesi, koronavirüs salgının ilçede yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla tedbirlerini her geçen gün arttırarak çalışmalarını sürdürüyor.
Ünye’de Korona Virüs Seferberliği  Devam Ediyor

 Ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden Başkan Tavlı , çalışmalara ilişkin yaptı ğı açıklamada,

 “Öncelikle salgın nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet,  haber leri">tedavi gören vatandaşımıza da acil şifalar diliyorum. Tüm  haber leri">dünya koronavirüsle mücadele ediyor. Devletimiz, milletimiz, topyekun bir gayret içerisinde. haber leri">Sağlık ordumuzun bu savaştan galip geleceğine inanıyorum. Bugünlerde büyük özveriyle çalışan başta Sağlık Bakanımız Dr. Sayın haber leri">Fahrettin Koca olmak üzere, sağlık çalışanlarımıza, ilgili tüm kurumlara, belediye personelimize ve görevi başında olan tüm emekçilere teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu süreç içerisinde vatandaşlarının sağlığını korumak adına önleyici tüm tedbirleri aldıklarını belirten Başkan Tavlı , şunları söyledi:

“Salgın hastalığın konuşulduğu ilk günlerde ön hazırlıklarımızı yaptı k. Vakanın açıklandığı 11 Mart gecesinden itibaren kendi içimizde seferberlik ilan ederek,  haber leri">dezenfektan çalışmalarımıza hızlıca başladık. Belediye ekiplerimiz başta yoğun olarak kullanılan cadde ve sokaklar olmak üzere otobüs ve minibüs motorlu taşıyıcılar kooperatifleri, postane, aile sağlığı merkezleri, hastane çevresi, fırınlar, parklar ve dolmuş duraklarında dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdi. Dezenfekte çalışmalarımız ilçemizin dört bir yanında aralıksız devam etmekte. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeler sebebiyle semt pazarlarında sadece gıda ve temizlik ürünlerinin satışları zabıta ekiplerimiz tarafından denetleniyor. Tezgahlar arasındaki sosyal mesafenin 3 metre olması sağlanıyor. Fırınlarda özellikle eldiven, maske kullanımı kontrol edilerek, ekmeklerin hijyenik koşullara uygun satışları sağlanıyor.  

Bir yandan salgın hastalıkla mücadele ederken bir yandan da vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için belediye hizmetleri aksatılmadan devam etmekte.”

Hayırsever işadamlarının katkılarıyla ilçede sağlık çalışanlarının maske sıkıntısı yaşanmaması için çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Tavlı , “Girişimlerimizle belediyemize hibe edilen anti bakteriyel maske kumaşlarının dikimi başladı ve tamamlanan maskeler sağlık kuruluşlarına ulaştırıldı. Dikim çalışmaları tamamlandığında toplamda 200 bin maske sağlık çalışanlarımıza teslim edilmiş olacak. Ayrıca bu süreçte 400 adet te önlük sağlık çalışanlarımıza teslim edilecek. Maske ve önlük konusunda bizlerden desteğini esirgemeyenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ünye Kaymakamlığımız öncülüğünde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Hizmet Gurubu kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan ilçe sakinlerinin kapılarına kadar hizmet götürüldüğünü ifade eden Başkan Hüseyin Tavlı , “İletişim merkezimizde özel bir ekip oluşturduk. Evlerinden çıkmaması gereken, tek başına yaşayan veya yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın taleplerini aldık. Gıda, ilaç ve sağlık hizmeti gibi bu ihtiyaçları yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Belediye hoparlöründen bakanlıklar tarafından yayınlanan kuralları vatandaşlarımıza duyurarak dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz.” dedi.

 

Anahtar Kelimeler : Ünye’de, Korona, Virüs, Seferberliği, Devam, Ediyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız