HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
22 Haziran 2020 Pazartesi Saat: 17:15

OBB BİR BUTON KADAR YAKIN

Ordu Büyükşehir Belediyesi; 65 yaş ve üzeri, yalnız yaşayan, bakıma muhtaç vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak ve güvende olmalarını hissettirmek amacıyla Sosyal Alarm Projesi’ni hayata geçirdi.
OBB BİR BUTON KADAR YAKIN

Pilot uygulama olarak ilk etapta 50 kişinin hizmetine sunulan proje kapsamında belirlenen vatandaşlara Trio Mobil Sosyal Alarm Cihazı verildi. Kişi her zaman üzerinde bulundurması gereken bu cihazla birlikte olası acil durum ve ihtiyaçlarda tek bir tuşla yakınlarına ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerine kolaylıkla ulaşabilecek. Aynı zamanda bireyin yakınları ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mobil uygulama ve web servisi üzerinden anlık olarak bireyden haber alabilecek.

ANLIK BİLDİRİM GÖNDERİLECEK

Cihazı kullanacak birey, olası acil durumda cihaz üzerindeki panik butonu özelliğiyle belirlenen telefona ve Büyükşehir ekiplerine anlık bildirim göndererek iletişim kurabilecek. Kişi, yakınları tarafından belirlenmiş güvenli alanın dışına çıktığında cihaz tarafından otomatik olarak yakınlarına bildirim gidecek. Cihaz üzerindeki hareket sensörü sayesinde ise bireyin düşmesi veya bayılması gibi durumlarda cihaz kendiliğinden devreye girerek anlık olarak alarm gönderecek.

“GÖZLERİ ARKADA KALMAYACAK”

Pilot uygulama olarak sınırlı sayıda vatandaşa verilen cihazın ilerleyen günlerde daha çok kişiye ulaştıracağını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “65 yaş ve üzeri, yalnız yaşayan, bakıma muhtaç vatandaşlarımız için yeni bir projeyi hayata geçirdik. Sosyal Alarm Projesi ile ilk başta 50 vatandaşımıza Trio Mobil Sosyal Alarm Cihazı dağıtımı yaptı k. Bu cihazla birlikte vatandaşlarımız ihtiyaç halinde veya acil bir durumda ekiplerimize ya da belirlenen yakınlarına bir tuşla anında bildirim gönderebilecek. Böylelikle yalnız kalan ya da bakıma muhtaç olan vatandaşlarımız kendilerini daha güvende hissedecek. Kişilerin yakınlarının ise gözleri arkada kalmayacak, her an ne yaptı kları ile ilgili bilgileri anlık görebilecek. Pilot uygulama olarak sınırlı sayıda vatandaşımıza verdiğimiz bu cihazı ilerleyen günlerde daha çok kişiye ulaştıracağız” dedi.

Anahtar Kelimeler : OBB, BİR, BUTON, KADAR, YAKIN

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız