HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
6 Ağustos 2020 Perşembe Saat: 20:12

“BİRLİK OLURSAK VİRÜSÜ YENEBİLİRİZ”

Ünye’de, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda yeni tip koronovirüs (Kovid-19) ile etkin mücadele kapsamında "Sağlık için hepimiz için" denetimi yapıldı.
“BİRLİK OLURSAK VİRÜSÜ YENEBİLİRİZ”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda, koronavirüsle mücadele kapsamında gerçekleştirilen “Sağlık için hepimiz için" denetiminde yaptı ğı açıklamada, “Temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz etmektedir. Hep birlikte el ele verirsek, birlik olursak virüsü yenebiliriz.” dedi.

 

Ünye’de, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda yeni tip koronovirüs (Kovid-19) ile etkin mücadele kapsamında "Sağlık için hepimiz için" denetimi yapıldı.

Tüm Türkiye’yle birlikte eş zamanlı olarak yapılan denetimlerde, hijyen, maske, sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını denetlendi. Denetimlerde işletmelerin genel sağlık kurallarına dikkat ettikleri gözlendi.

Market, kıraathane, berber, fırın, pastane, restoran gibi bir çok işyeri büyük bir titizlikle denetlenirken Kovid-19 ile etkin mücadele için hijyen, sosyal mesafe ve maske kuralarının hayati önem arz ettiği vurgulandı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ’da, denetimlere bizzat katılarak vatandaşlardan kurallara harfiyen uymalarını istedi.

Belediye Meclis Üyeleri ve birim müdürleri birlikte denetim yapan Başkan Tavlı , kurallara uyan işletme sahiplerine teşekkür ederken tedbiri elden bırakmamalarının çok önemli olduğunu söyledi.

-“Bunu başaracak gücümüz var”-

Kurallara uymanın hayati önem taşıdığını ifade eden Ünye Belediye başkanı hüseyin Tavlı , "Tüm denetim ekiplerimizle sahadayız. Görevlilerimiz, esnafımız, hemşehrilerimiz, sağlık çalışanlarımız el ele verirsek, birlik olursak virüsü yenebiliriz. Ünye olarak bunu başaracak gücümüz var. Sağlık için hepimiz için maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edelim. Kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelede başarı için büyük önem arz etmekte.” dedi.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız