HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
17 Ağustos 2020 Pazartesi Saat: 21:09

AKKUŞ’TA BÜYÜK DEPREMİN YILDÖNÜMÜNDE RİSKLİ BİNALAR YIKILDI

Akkuş’ta deprem tahkik raporları sonucuna göre risk arz eden ve yapılan testleri geçemeyen 12 okulun yıkım çalışmalarına başlandı.
AKKUŞ’TA BÜYÜK DEPREMİN YILDÖNÜMÜNDE RİSKLİ BİNALAR YIKILDI

Akkuş’ta deprem testlerini geçemeyen ilkokul, ortaokul ve liselerden oluşan 12 okul binası hakkında yıkım kararı alındı. Alınan karar doğrultusunda 17 Ağustos depreminin yıldönümünde Akkuş merkezde bulunan ve ilçenin en eski okulları arasında yer alan Cumhuriyet ilkokulunda yıkım çalışmalarına başlandı. Deprem tahkik raporları sonucuna göre deprem olması halinde risk taşıyabileceği değerlendirilen 12 okulun yıkım çalışmaları sonrası yeni okullar yapılacak.

“Acı Anılar Yaşanmasın İstiyoruz”

Yıkım çalışmalarının başladığı alanda incelemelerde bulunan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “İlçemizde deprem testlerini geçemeyen ve tehlike arz eden 12 okulun yıkım çalışmalarına 17 Ağustos depreminin yıl dönümünde başladık. Şuanda Akkuş ’umuzun en eski okullarından bir olan ve deprem testini geçemediği için yıkım kararı alınan Cumhuriyet ilköğretim okulunun bulunduğu yerdeyiz. Bu okulda binlerce hemşehrimiz okudu, mezun oldu ve binlerce anı biriktirdi. Ancak ileride yeni nesillerimiz için acı anılar yaşanmasın diye bu okullarımızı yıkıp yerlerine yeni eğitim yuvaları kaza ndıracağız. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun.”

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız