HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
18 Eylül 2020 Cuma Saat: 17:40

BAŞKAN TAVLI’NIN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 19 Eylül Gaziler Günü dolaysıyla yayınladığı mesajda, “Vatanımız için amansız bir mücadelenin içerisinde canlarını ortaya koyarak bu topraklar için en büyük vatanseverlik örneğini gösteren
BAŞKAN TAVLI’NIN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , 19 Eylül Gaziler Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı , mesajında, “Millet olarak bize emanet edilen bağımsız vatan toprakları üzerinde, şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını sonsuza kadar yaşatmak hepimizin ortak görevidir.” dedi.

-“Gazilerimiz, hiç şüphesiz milletimizin baş tacıdır”-

Şehit ve gazilerin Türkiye Cumhuriyet i’nin kurulmasında önemli bir paya sahip olduklarını ifade eden Başkan Tavlı , mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Şehit ve gazilerimizin vatan savunması için yaptı kları bu kutsal mücadele, dünya tarihinde milletçe övünç duyulan kahramanlık ve vatandaşlık destanı olarak yerini aldığı gibi bu günkü güçlü ve saygın Türkiye’nin temelinin oluşmasında önemli bir paya sahip olmuştur. Türk milleti vatanı uğruna şehit ve gazi olmayı her zaman kutsal bir görev saymış, vatan için savaşmaktan hiçbir zaman kaçınmamışlardır. Vatanımız için amansız bir mücadelenin içerisinde canlarını ortaya koyarak bu topraklar için en büyük vatanseverlik örneğini gösteren gazilerimiz, hiç şüphesiz milletimizin baş tacıdır. Milletimizin, kaza nılması imkânsız savaşlardan başarıyla çıkması ve Cumhuriyet imizin kurulmasını sağlayan da işte bu ruhtur. Bugünün güçlü ve saygın Türkiye’sinin temelinde yatan şanlı zaferlerin isimsiz kahramanları; vatanımızın bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran gazilerimizi saygıyla selamlıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.”

Anahtar Kelimeler : BAŞKAN, TAVLI’NIN, GAZİLER, GÜNÜ, MESAJI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7