HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
29 Eylül 2020 Salı Saat: 10:48

ÜNYE BELEDİYESİ’NE, TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN ÖDÜL

Ünye Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen, “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma ve Uygulamalarını Özendirme” yarışmasında, ilçedeki tarihi ve kültürel mirasların korunması çalışmalarından dolayı başarı ödül?
ÜNYE BELEDİYESİ’NE, TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN ÖDÜL

Ünye Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen, “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma ve Uygulamalarını Özendirme” yarışmasında, ilçedeki tarihi ve kültürel mirasların korunması çalışmalarından dolayı başarı ödülüne layık görüldü.

 Ödül, Tarihi Kentler Birliği Meclis Toplantısı’nda Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ’ya tevdi edilirken, Başkan Tavlı , yaptı ğı açıklamada, “İlçemizin tarihi ve kültürel dokusunu koruyup, geleceğe aktarılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.  

 

Ünye Belediyesi, ilçedeki tarihi ve kültürel mirasların geleceğe taşınmasına yönelik yaptı ğı çalışmalardan dolayı Tarihi Kentler Birliği tarafından başarı ödülüne layık görüldü.

Başarı ödülü, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ve Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’inde katıldığı İstanbul’da düzenlenen Tarihi Kentler Birliği 2. Olağan Meclis Toplantısı’nda Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ’ya tevdi edildi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı kendilerini ödüle layık gören Tarihi Kentler Birliği jüri üyelerine teşekkür ederek, “Tarihi miraslarımızı turizme kaza ndırmaya yönelik çalışmalarımız sürecek.” dedi.

-“Tarihimize sahip çıkmaya devam edeceğiz”-

Ünye’nin köklü bir tarihe sahip olduğunu ifaden Başkan Tavlı , “İlçemizin tarihinin gün yüzüne çıkartılması ve geleceğe taşınması için ne gerekiyorsa yapacağız. Kalede dehliz temizliği ve Kefeli Han’da restorasyon çalışmaları sürüyor. Sokak sağlıklaştırmalarının devam etmesi için girişimlerde bulunduk. Diğer taraftan Günpınarı Mahallemizde kaybolmaya yüz tutmuş Aloğlu Değirmeni olarak bilinen 3 taş değirmeninin kamulaştırmasında sona geldik. Kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından burada yapılacak çalışmayla tarihi değirmen turizme kaza ndırılacak. DOKA’dan aldığımız yeni hibe ile sürdürülebilir turizm adına yeni bir destinasyon alanı kaza nmış olacağız. Kısacası, ilçemizin tarihi ve kültürel dokusunu koruyup, geleceğe aktarılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu

 

 

 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7