HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
8 Ekim 2020 Perşembe Saat: 14:31

ORÇEV, ‘’MADEN ŞİRKETİ SUÇ İŞLİYOR’’

Ordu Çevre Derneği Fatsa’da siyanürle altın ayrıştırması yapan şirket hakkında Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne şikayet dilekçesi verdi.
ORÇEV,  ‘’MADEN ŞİRKETİ SUÇ İŞLİYOR’’

 

ORÇEV Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, “Fatsa’da altın madeni işletmesinde siyanür kullanan şirketin çalışma sahasındaki toprakları, yollara ve ormanlık alanlara döktüğü tespiti yapıldı. Bunun üzerine Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü iki kez şikayet yazısı yazdık.” dendi.

Şirket suç işliyor

ORÇEV Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada şirketin suç işlediği vurgulanarak, şu açıklama yer aldı. “ Fatsa Bahçeler Mahallesi ’nde bulunan Altıntepe Maden Şirketi daha önce ÇED raporuna aykırı olarak hafriyatları Maksutlu ve Bahçeler Mahalle yollarına dökmüştü. Yaptı ğımız sikayet üzerine apar topar yoldaki hafriyatı kaldırarak orman kenarına döktüler. Bunun üzerine ikinci şikâyetimizi yaptı k. Yani Altıntepe Madencilik Şirketi, birinci suçunu kapatmaya çalışırken ikinci suçu işledi. Şikayetimizin belgeleri jandarmada ve Fatsa Orman İşletme Müdürlüğünde bulunuyor. İki kurum dökülen toprakları yerinde belirleyerek tutanaklarını tuttular. Halk da tepkisini gösterdi. Ordu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yaptı ğımız şikayette ,”Şirket hakkında ÇED’e aykırılıktan gerekli yasal işlemin yapılmasını” istedik.”

 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız