HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
22 Ekim 2020 Perşembe Saat: 19:23

GÜRCİSTAN’IN TRABZON BAŞKONSOLOSU JAPARİDZE’DEN, BAŞKAN TAVLI’YA ZİYARET

Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, bu gün Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı makamında ziyaret etti.
GÜRCİSTAN’IN TRABZON BAŞKONSOLOSU JAPARİDZE’DEN, BAŞKAN TAVLI’YA ZİYARET

 

Ünye’nin turizm potansiyelinin güçlü olduğunu belirten Başkonsolos Gela Japaridze ünyeyi çok beğendiğini ifade etti.

 

Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, beraberinde, Başkonsolos Yardımcısı Giorgi Qushıtashvılı, Gürcistan Uluslararası Yabancı Yatırımcılar Derneği Başkanı Osman Çalışkan, Ünye Acara Gürcü Derneği Kurucu Başkanın Mehmet Ali Gürsoy’dan oluşan heyetle, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ’yı makamında ziyaret etti.

Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze açıklamalarında  koronavirüs pandemi nedeniyle turizme yönelik ziyaretlerin gerçekleşemediğini ancak pandemi sonrası kaldığı yerden gelişerek devam edeceğini söyledi. Ünye ’nin turizm potansiyelini yakından bildiklerini kaydeden Japaridze her yıl çok sayıda Gürcistan vatandaşının Ünye ’ye gelerek tatil yaptı ğını ve pandemi sonrası bu sayısının daha da artacağına inandığını ifade etti.

-Başkan Tavlı , “Kardeş ülke Gürcistan ile ilişkilerimiz her geçen gün daha da iyiye gidiyor”

Kardeş ülke olarak gördükleri Gürcistan ile ilişkilerin geçmişten bu yana sağlam temellere dayandığını belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , hem turizm hem de ticaret anlamında iki ülkenin artan bir ilişki içerisinde olduğunu söyledi. Covid-19 nedeniyle azalan ziyaretlerin salgının bitimiyle birlikte hızla normale döneceğine inancının tam olduğunu kaydeden Başkan Tavlı , ikili ilişkilerin bu sürecin ardından kaldığı yerden devam edeceğini ve artacağını belirtti.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , konuşmaların ardından Başkonsolos Japaridze’ye Ünye ’nin simgesi olan anı plaketi takdim ederken, Gürcistan Başkonsolosu Japaridze ise Başkan Tavlı ’ya her iki ülkenin dini değerlerini tek bir karede resmeden tablo hediye etti.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7