HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
29 Ekim 2020 Perşembe Saat: 17:40

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR ‘’JANDARMA VE POLİSİN ŞİDDETİ KABUL EDİLEMEZ’’

Ünye de Manden aramak için Sontaj çalışmaları yapan şirkete tepki gösteren Köylülere uygulanan şiddete EMEK Partrisinden de tepki geldi.
TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR ‘’JANDARMA VE POLİSİN ŞİDDETİ KABUL EDİLEMEZ’’

  Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Ünye halkının toprağına sahip çıktığını, jandarma polisin uyguladığı şiddeti kabul etmediklerini belirterek, “Gözaltındakiler derhal serbest bırakılmalıdır.” dedi.

            Ordu’nun her tarafının maden işletmesi haline getirilmek istendiğini vurgulayan Poyraz, “Ünye’de yaşanan bir vahşettir. Toprağına sahip çıkan insanlar kendi arazileri üzerinde biber gazına, şiddete maruz kaldı. Gözaltına alındılar. Bunlardan Ordu Valisinin haber i mutlak var. Validen haber siz böyle bir durum yaratılmazdı. Bu nedenle Ordu Valisi Tuncay Sonel’e çağrımız, halkın sesine kulak vermesidir.” dedi.

            Halk kaza nacak

            Toprağına sahip çıkan halkın kaza nacağını belirten Poyraz, “Fatsa’da görülen tehlike herkesi duyarlılaşırdı. Halk yarın karşılaşacağı durumu biliyor ve direnerek önlem almaya çalışıyor. En doğal haklarını kullanıyorlar. Karşılaştıkları ise tamamen vahşet anlamında bir durumdur. Emek Partisi olarak halkın direnişine karşı uygulanan şiddeti kınıyoruz. Ünye halkının haklı direnişini destekliyoruz. “Yerin üstü ALTINdan değerlidir” diyen sese kulak verilmeli. Tarım alanları korunmalı. Maden alanları iptal edilmeli.” dedi.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7