HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
10 Kasım 2020 Salı Saat: 11:57

BAŞKAN TAVLI ; “ATATÜRK, TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERMİŞTİR”

Ünye belediye başkanı hüseyin tavlı 10 kasım dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
BAŞKAN TAVLI ; “ATATÜRK, TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERMİŞTİR”

Başkan Tavlı , Atatürk ’ün vefat yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde, özlem ve saygıyla anıyoruz. Ülkemizin kurtuluşu için yaptı ğı mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kaza nan Atatürk , bu mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir.” dedi.

 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Cumhuriyet imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün ebediyete intikalinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı , mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk , Türk halkını, bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zaferlere ulaştırmış büyük bir liderdir.” dedi.

-“Varoluş mücadelesiyle dünyada birçok ülkeye ilham kaynağı olmuştur”-


Atatürk’ün bilgisi ve hoşgörüsüyle tüm dünyanın saygı duyduğu bir lider olduğunu belirten Başkan Tavlı , mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde, özlem ve saygıyla anıyoruz. Ülkemizin kurtuluşu için yaptı ğı mücadele ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kaza nan Atatürk , bu mücadelesiyle Türk’ün gücünü bir kez daha dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk , ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyet i’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır. 82 yıl önce, fikirleri, yaşamı ve eserleriyle ebediyete yolcu ettiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk , bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu, olanaksızlıklara boyun eğmeyen kararlı tutumuyla Türk halkını, bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zaferlere ulaştırmış büyük bir liderdir. Varoluş mücadelesiyle dünyada birçok ülkeye ilham kaynağı olan Mustafa Kemal Atatürk ’ün izinden yürümeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ü, aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” İfadelerini kullandı.

 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7