HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
22 Kasım 2020 Pazar Saat: 16:00

BÜYÜKŞEHİR SAHİLLERDEKİ İMAR KİRLİLİĞİNE SON VERİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sahillerdeki İmara Aykırı Yapı ve İşgallerin kaldırılması çalışmaları’na aralıksız devam ediyor.
BÜYÜKŞEHİR SAHİLLERDEKİ  İMAR KİRLİLİĞİNE SON VERİYOR

Altınordu, Ünye , Fatsa Gülyalı ve Perşembe İlçelerinde Görüntü Ve İmar Kirliliği Oluşturan Yapılar Kaldırılıyor.

 

Kumbaşı Mahallesi Liman mevkii ile Cumhuriyet Mahallesi Melet mevkiinde çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve 3194 sayılı İmar Kanunu çerçevesinde devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alanlarda baraka, çadır, konteyner vb. yapıları yıkıyor.

 

Kıyıların daha yaşanabilir ve estetik görünüme kavuşacağını söyleyen Başkan Güler, “Bu yaz bambaşka bir Ordu sahili vatandaşları bekliyor olacak” dedi. Başkan Güler, sözlerine şöyle devam etti:

 

"İmar Dairesi Başkanlığımızın yaptı ğı kaçak ve işgal tespitleri sonrası Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerimiz kıyı kenar çizgisi içerisinde kalan metruk, kaçak ve işgallerin hepsini kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Altınordu , Ünye , Fatsa Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde yapılan çalışmalarda 121 adet imar kirliliğine sebep olan yapı yıkıldı. Sahiller halkımızın, milletimizindir.  Halkın denizle temasını artırmayı, şehir insanının denizden daha fazla istifade etmesini istiyoruz”


Haber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
fahrettin süslü 22.11.2020 16:01
enteresan gerçekten

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7