HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
30 Kasım 2020 Pazartesi Saat: 15:50

BAŞKAN SOBİ, ‘’HANBOĞAZI KAVŞAĞI’NI KÜLTÜREL KAVŞAK MODELİ İLE YAPILMASINI TALEP EDİYORUZ’’

Ünye Turizm İşletmecileri derneği ( ÜNTİD ) Başkanı Adnan Sobi Ordu Büyükşehir Belediyesinin Sanayi Sitesi Kavşağındaki Düzenleme Çalışmalarını Hayati bir Öneme Sahip Olduğunu belirtirken, ‘’ İkinci bir Kavşak Düzenlemesi İç
BAŞKAN SOBİ,  ‘’HANBOĞAZI KAVŞAĞI’NI KÜLTÜREL KAVŞAK MODELİ İLE YAPILMASINI TALEP EDİYORUZ’’

Hanboğazına Kültürel Kavşak Modeli Mantığı İle Kavşak Düzenlemesi Yapılması Gerektiğinin Altını Çizen Başkan Sobi Yaptı ğı Açıklama’da, ‘’Ünye'mize yapılacak olan tüm yatırım ve hizmetlerin inşasında, şehrimizin Turizm Kimliği göz önünde bulundurularak yapılması gerekmektedir. Ordu Büyükşehir Belediyemizin Sanayi Sitesi Kavşak düzenlemesi hayati öneme sahip bir hizmettir. İkinci bir kavşak düzenlemesi için de Hanboğazı Kavşağı 'na acil ihtiyaç vardır.

Sadece ilçemizde değil bölgemizdeki manevi değerlerin en başında gelen Yunus Emre İstirahatgahı İlimiz ve ilçemiz için önem arz etmektedir. Bu manevi değerimizi öne çıkarmak ve hak ettiği değeri vermek adına, HANBOĞAZI KAVŞAĞI düzenlemesini yapacak olan Ordu Büyükşehir Belediyemizin, kentimizin en önemli arteri olan bu kavşağı ÜNTİD olarak önerimiz olan KÜLTÜREL KAVŞAK MODELİ İLE YAPILMASINI TALEP EDİYORUZ.

Hanboğazı Kavşağı, sadece şehir merkezine giriş değil, Tarihi İpek Yolunu 'nun Ünye 'mizden dünyaya açıldığı kapısı mantığıyla bakılarak dizayn edilmesi gerekmektedir. Kavşağın orta noktasına üç boyutlu Ünye Kalemiz, İpek Yolunu temsilen Kervan görseli ve Yunus Emre Parkında bulunan Yunus Emre Görselinin yönü türbe tarafını gösterecek şekilde yerleştirilerek, tarihi, turistik ve manevi değeri olan KÜLTÜREL KAVŞAK haline getirerek, önemli bir hizmeti hayata geçirmiş olacaktır. Üç boyutlu görsellerin yapımında derneğimiz her türlü katkıyı sunacaktır. Aynı zamanda HANBOĞAZI'ndan Yunus Emre Tepesi yol ayrımına kadar olan yol boyunca Yunus Emre 'nin veciz sözlerinin olduğu nostaljik yazı tabletleri ile desteklenmesi yolumuzun da kimlik kaza nmasına katkı sunacaktır. İlimizin bir çok kavşağında bulunan ve hiç bir anlam ifade etmeyen Led ışıklandırmalar da kaldırılarak görsel kirlilik ortadan kaldırılmış olacaktır. Benzer uygulamaları diğer ışıklı kavşaklarda yaparak şehrin kimliğine uygun olan; Fındık, Bal, Kibele, Şelale, Balık görselleri ile ciddi bir artı değer kaza ndırılmış olacaktır.

Ayrıca, Ünye 'mizin batı yakası Çevre yolu sarmal Kavşağın Üntid olarak önerimiz olan KÜLTÜREL ve YÖNLENDİRİCİ projemizin hayata geçirilmesi kent turizmi açısından hayati önem taşımaktadır.

Bu konuda Üntid olarak her zaman Ordu Büyükşehir Belediyemizin yanında olduğumuzu belirtmek isterim.

Dernek Sloganımız ; Birlikte ORDU , Birlikte TURİZM.’’ İfadelerini kullandı.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız