HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
5 Ocak 2021 Salı Saat: 14:15

Tenis Kortu Ve Okçuluk Atış Alanı İle Gençlerin Uğrak Noktası Olacak

Ünye Gençlik Merkezi’ne Tenis Kortu ve Okçuluk Atış Alanı için çalışmalara başlandı.
Tenis Kortu Ve Okçuluk Atış Alanı İle Gençlerin Uğrak Noktası Olacak

Ünye Gençlik Merkezinde  Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney beraberin de  Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu ve Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, ile incelemeler de bulundu

Belediye Olarak Çalışmalara Ekip ve Ekipmanla Destek Veriyoruz”

İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı

 “Gençlik Merkezimizin uzun süredir peyzaj problemi vardı. Buradan gençlik spor bakanlığımız başta olmak üzere il ve ilçe müdürlüğümüze ve sürecin başından sonuna kadar takibini yapan Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz. Ödenek sorunu çözüldükten sonra biz de yerel idareciler olarak hem proje aşamasında hem de projenin kontrolü aşamasında destek verdik. Çevre düzenlemesinde ihale dışında kalan kısımları da Ünye ’nin gençlerine hizmet verecek alan temin edilmesi noktasında elimizden gelen desteği sağladık. Çalışmalarımızın sonuna geldik. Gençlerimize hayırlı olsun” dedi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise yaptı ğı açıklamada,

“yaklaşık 2 yıl önce hizmete giren Gençlik Merkezimizin çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledik. Gençlik Merkezi binasının hizmete girmesine rağmen çevre düzenlemesi hem arsa ile ilgili problemler ve eksiklikler olması hem de ödenekle ilgili sıkıntılar olması nedeniyle uzun süredir beklemekteydi. Bizler imarda gerekli yer terkleri ve yer tahsislerini yaparak Gençlik ve Spor Bakanlığımıza sorunsuz bir şekilde tahsisi noktasında yaklaşık 1,5-2 yıldır belediye başkanımızla birlikte mücadele ettik. Zorlu bir sürecin ardından peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları başlatıldı ve devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanımızın, özellikle Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavus Selim Kıran’ın yoğun ilgisi ve destekleriyle ödenek temin edildi. Ünye Belediyemizin de destekleriyle çalışmalarımız hızla devam ediyor” diye konuştu.

“Okçuluk ve Tenis Kortu”

Yapılacak çalışmaların kapsamını da açıklayan Kaymakam Güney, “yapılan çalışmalarda ilçemizde kapalı spor salonumuzun yeterli olmaması nedeniyle Gençlik Merkezimize açık alanda okçuluk branşı için yer ayrıldı ve sporcularımız çalışmalarını burada yapacaklar. Yine Tenis kortumuz ulaşılabilir yerde değildi. Tenis kortumuz da burada yer alacak” dedi..

 “2 Yılda Tam Kapasite ile Hizmet Verecek”

Ulaşım sorununa yönelik çalışmaları da değerlendiren kaymakam Güney sözlerini şöyle tamamladı; “ulaşım noktasında eksiklikleri de gidereceğiz Bayramca Mahallesi ’nin yanı sıra Liseler Mahallemizde Akkuş Niksar Caddesi’nden merkezimize Tabakhane Deresi üzerine yapılacak köprü ile ulaşım sağlanacak. Bunun yanı sıra toplu taşıma araçlarının güzergahı yine gençlik merkezimizi de kapsayacak. Ayrıca iki dolmuş hattımız gençlik merkezimizden geçecek. Tüm bu çalışmalar yaklaşık 1,5-2 yılda tamamlamayı hedeiyoruz. Yapılan çalışmaların gençlerimize hayırlı olmasını diliyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7