HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
6 Ocak 2021 Çarşamba Saat: 17:38

KENT KONSEYİNDEN OTSO ‘YA SERT TEPKİ

Ünye Kent Konseyi Başkanı Mimar Sevindik Diktepe Demir OTSO Başkanı Servet Şahin’in açıklamalarına karşı tepki göstererek basın açıklaması yayınladı.
KENT KONSEYİNDEN OTSO ‘YA SERT TEPKİ

Ordu ticaret sanayi odası(OTSO) Başkanı Servet Sahin’in ünye limanını yok sayarak açıklamalarda bulunmasına tepkiler çiğ gipi büyürken bir tepki de ünye kent konseyinden geldi.

Ünye geçmişten bu yana tarihi bir liman kentidir ifadesini kullanan Başkan Demir yaptı ğı açıklamada, şu ifadelere yer verdi; “ Ünye tarih İpek Yolu üzerinde bulunan ve 1920 tarihinden bu yana  resmi liman kenti olma  özelliğini koruyan  bir ilçedir. Ünye stratejik ve coğra konumu itibariyle de ülkemizin uluslararası limanlara açılması yönündeki çalışmalara hizmet etmektedir.

Ayrıca ilimizde vergi alanında her yıl ilk üç sıraya giren Ünye Çimento gibi bir tesisin olması, Ünye - Fatsa ilçeleri arasında dünya çapında kil yataklarının bulunması ve bu ürünlerin ihracatının mevcut Ünye Limanı üzerinden yapılması, hammadde-tesis-ulaşım bütünlüğünü sağlamaktadır.

Ünye OSB, Ünye -Akkuş-Niksar ve Sivas iç bağlantı yolu ile liman bütünlüklü bir proje olarak değerlendirilmelidir. Özellikle İç Anadolu bağlantısı ile ihraç kalemleri artarak Ünye liman  şehri olarak güçlenecektir. Ünye -Niksar dere içi yolunun tamamlanması ile birlikte Ünye Limanının Orta Anadolu ile ticari anlamda kapasitesinin kat kat artacağı aşikardır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları da şu anda mevcut olan limanımıza bir büyük mendirek daha yapılarak, hacmini ve kapasitesini arttırmak yönündedir. Projeleri bitmiş ve mendirek dolgu uygulanması aşamasına gelmiştir.

Bu bağlamda, OTSO başkanı Servet ŞAHİN’in mevcut ve büyütülen Ünye Limanını yok sayarak, Ordu ’ya ayrı bir liman talep etmesi, Ordu ili bütününe ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye Limanı çalışmalarına aykırılık teşkil etmektedir.”

 

Anahtar Kelimeler : KENT, KONSEYİNDEN, OTSO, ‘YA, SERT, TEPKİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız