HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
8 Ocak 2021 Cuma Saat: 17:55

ASARKAYA KENT ORMANI’NDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Ünye’nin en gözde mesire alanlarının başında gelen Asarkaya Kent Ormanı’na modern yollar yapılıyor .
ASARKAYA KENT ORMANI’NDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz yaz başında başlatılan yol genişletme çalışmaları mevsim şartları doğrultusunda sürüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yaklaşık 6 kilometrelik yolda mevcut yol güzergâhının kayalık yapısı nedeniyle birçok yerde gerçekleştirilen yol patlama çalışmalarının ardından malzeme kaldırma ve genişletme çalışmaları sürüyor. Genişletme çalışmalarının 2021 yılı içerisinde tamamlanarak ardından sıcak asfalt çalışmasının uygulanması planlanan projede ayrıca güzergâh boyunca yürüyüş ve bisiklet rotaları da oluşturulacak.

Elektrik Hatları Yer Altına Alındı

Geçtiğimiz aylarda Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediyesi Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan’ın girişimleri ile Kent Ormanı yolunda bulunan elektrik hatları YEDAŞ Bölge Müdürlüğü tarafından yer altına alınmış ve böylece önemli bir çalışma tamamlanmıştı.

Asarkaya Kent Ormanı’na Çok Sayıda Sosyal Donatı Alanı Yapılıyor

Ünye Belediye tarafından Asarkaya Kent Ormanı içerisinde de çok sayıda çalışma gerçekleştiriliyor. Sosyal Alanlar, Mini Hayvanat Bahçesi, Kamelya Alanları gibi donatıların yer aldığı çalışmalarda en dikkat çekici proje ise Seyir Terası Çalışması. Ünye Belediyesi öz kaynakları ile hayata geçirilen proje ile seyir terası olarak hazırlanan alanda son derece modern ve aynı zamanda Kent Ormanı yapısına uygun bir de kafeterya yapılacak.

Başkan Tavlı , “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e Teşekkür Ediyorum”

Ünye Belediyesi olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi ile son derece uyum içerisinde çalıştıkları bir dönem yaşadıklarını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Ünye ile ilgili projelerde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in son derece hassasiyetle davrandığını ve destek verdiğini kaydetti. Asarkaya Kent Orman yolunun genişletilmesi ve sıcak asfalt çalışmalarının son derece yüksek maliyetli bir proje olduğuna vurgu yapan Başkan Tavlı , projenin hayata geçirilmesindeki desteklerinden dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti.

 

 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7