HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
9 Ocak 2021 Cumartesi Saat: 13:45

ÜNYE’NİN TRAFİK SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Ordu büyükşehir Belediyesi Ünye’nin Trafik çilesine çözüm üretmek için STK lar ve Oda Başkanlarıo ile biraraya geldi.
ÜNYE’NİN TRAFİK SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Ordu büyükşehir Belediyesi Öncülüğünde Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıda, Büyükşehir Toplu Taşıma Daire Başkanlığı, Ünye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ünye Şoförler Odası, Ünye Kent Konseyi, Ünye Turizm İşletmecileri Derneği, Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Ziraat Odası, Esnaf Kefalet Odası ve Gazeteciler  yer aldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin uzun süren çalışmalarından elde ektikleri  veriler doğrultusunda Ünye ’nin başta Niksar Caddesi olmak üzere trafik hareketliliği yüksek caddeler üzerinde yapılması öngörülen düzenlemeler aktarıldı.

Ünye’nin İşlek Cadde Ve Kavşaklarında Geçiş Yapan Araçlar Sayıldı.

Büyükşehir Belediyesi, Ünye ’nin işlek cadde girişleri ve kavşaklarda saatte geçen ortalama araç sayısı istatistiğini çıkartırken Ünye ’de yaptı ğı anketlerle’de ulaşım sorununa öneriler aldı.

Alınan bu öneriler bugünkü toplantıda da değerlendirilerek, bununla ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.

Ulaşım Plancısı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Bekir Ilıcalı verdiği bilgilerde “yaklaşık 5 yıldan beri Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi ve toplu ulaşım projelerinde pek çok proje çalışmasında bulundum. Bir kaç aydan beri Ünye ilçesinin trafik projeleri üzerinde çalışıyoruz. Bunlardan biri halkın konuya yaklaşımını içeren anket çalışmaları oldu. Önemli bulduğumuz kavşaklarda araç sayımı ve saha gözlemi ile çalışmalarının yanı sıra geliştirdiğimiz çözüm önerileri oluştu. Bu önerilere göre de projeler hazırladık” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “daha önce yaptı ğımız istişarelerle şehrimizin trafik sorununa çözüm aradık. Bugün yaptı ğımız toplantıda da bu istişarelerimiz devamıdır. Ancak ben şunu söylüyorum. Buradan hiçbir zaman %100 sonuç çıkmaz. Çünkü şehir yeniden imar etmiyoruz. İmarsız bir şehirde trafik sorununu çözmeye çalışıyoruz. Onun için burada asgari müştereklerde birleşmemiz lazım. Belli noktalarda çözümlerle trak rahatlayacaktır inancındayım” diye konuştu.

Toplantıda Dolmuş güzergah ve durakları, otopark sorunu, cadde üzerindeki bazı esnafların doldur boşat yapmalarının belli saatlere bağlanması ve ağır tonajlı kamyonların özellikle Niksar Caddesi’nden geçmemesi konularında görüş birliği oluştu. Yapılan sunumların ardından katılanlar görüşlerini belirtti. Alınan notlarla birlikte ilerleyen günlerde bu toplantıların devam edeceği belirtildi.


Haber Yorumları ( 3 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
gizem sert 09.01.2021 13:01
ünye de oto park sorunu çözülmeli otopark yapılmalı
fatma akkuşlu 09.01.2021 12:59
ünye de niksar caddesi çok kötü acilen çözüm şart
KADİR DELİCİOĞLU 09.01.2021 12:58
HERSENE AYNI HİKAYE ÜNYE İÇİN BİR ÇÖZÜM BULAMIYORLAR YAPTIKLARI BİRKAÇ AYDA BİR TRAFİĞİN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRMEK

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7