HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
3 Şubat 2021 Çarşamba Saat: 10:25

İYİ PARTİ ORDU İL BAŞKANLIĞI GÖRME ENGELİLERE NUTUK KİTABI HEDİYE ETTİ

İyi Parti Ordu İl Başkanlığı İyi Parti Genel Merkezinin görme engelliler için Braille alfabesinde hazırlattığı NUTUK kitabını ordu da görme engelli vatandaşlara dağıttı.
İYİ PARTİ ORDU İL BAŞKANLIĞI GÖRME ENGELİLERE NUTUK KİTABI HEDİYE ETTİ

 İyi Parti  Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk engelli vatandaşları ziyareti sırasında görme engelli vatandaşlara  genel merkezin hazırlattığı Braille alfabesinde yazılmış kitap sözü vermişti . Bu doğrultuda hazırlanan kitapların dağıtımı ordu  il başkanlığına ulaştıktan sonra il başkanı Ekrem Şentürk söz verdiği gipi görme engelli vatandaşlara kitaplarını ulaştırdı.

 

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanlığı olarak Beyaz Baston Görme Engelli kardeşlerimize yönelik  özel olarak ilk kez görme engellilerin okuyabileceği Braill alfabesiyle hazırlanan Nutukların dağıtımı  Ordu ilinde İyi Parti  Ordu  il başkanı Ekrem Şentürk ve Engelli hakları kordinasyon başkanlığınca gerçekleştirildi. Braille Alfabesiyle hazırlanan Nutuk kitapları,  Ordu  da dahil olmak üzere İstanbul,Ankara, Tokat, Denizli, K.Maraş, Gaziantep, Erzurum,Diyarbakır ile beraber 9 şehirdeki 16 okulda ve dernekte dağıtıldı.

 

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı Ünzile Yüksel, ve Başkan yardımcısı Güneydoğu gazisi Engelli birey olan Huseyin  Özlük ise yapılan çalışmaları“Görme engellilerin eğitimlerine katkı sağlamak için ilk önce baş öğretmenimiz olan Mustafa Kemal Atatürk ’ün Nutuk adlı kitabını bütün öğrencilerin okuması gerektiğini” belirterek tarihimize ışık tutan bu eserin görme engelli öğrenciler tarafından da rahatça okunabilmesi için braille alfabesine dönüştürülmesi gerekliliğini göz önünde bulundurarak katkı sağlamak istediklerini söyledi.

 

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı S. Buğra Kavuncu, Toplumsal Politikalar Başkanı Yaşar Özkan ve İl Yöneticileri de İstanbul’da bulunan; Sarıyer Veysel Vardal Görme Engelliler Okulu, Şişli Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve Üsküdar Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu’nu ziyaret ederek Barielle alfabesine dönüştürülen NUTUK’ları teslim ettiler.  Ordu  İl Başkanı Ekrem Şentürk  Ordu ilindeki çalışmalarına  yönetim kurulu üyeleri ve  Perşembe  iyi parti  ilçe başkanı Şenol Anşin ile Perşembe Engelli hakları derneği yönetimine  kitapları taktim ettiler.Ogespor  Ordu  örme engelliler spor klübü derneği üyeleri ve yönetimi başta olmak üzere bu güzide eseri   Ordu iyi parti  engelli hakları başkanlığının çalışmaları ile bir çok görme engelli arkadaşlara ulaştırdılar.  Ordu iyi parti  il başkanı Ekrem Şentürk yaptığı  açıklamada "Böyle güzide kuruluşlara böyle güzel bir eseri teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu organizasyon İYİ Parti tarafından 9 şehirde gerçekleştirildi. Bizde ilimizde bu eseri kardeşlerimize hediye ettik.Ayrıca ziyaretler sırasında tespit ettiğimiz ,akülü engelli aracı ihtiyacı  olan bir arkadaşımıza bu aracı hediye etmenin sevincini yaşadık.  Teknoloji ilerledikçe sesli kitaplar yaygınlaşıyor ama bu kitaplara olan ihtiyaç da hiç bitmeyecek. Görme engellilerin toplumsal alanda yaşadıkları sorunların ve sıkıntıların farkındayız,ayrıca tüm Türkiye de olduğu gibi  Ordu  da da engelli kardeşlerimizin yanında olma kararlılığımız devam edecektir.Engelli kardeşlerimizin memnuniyetle yaşayabileceği,engellerin ortadan kaldırıldığı bir  Ordu  şehrini hep birlikte inşa edeceğiz.Onların mutluluğu bizleri huzurlu edecektir"diyerek sözlerine son verdi.

 


Haber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
hatice yurtoğlu 03.02.2021 13:19
tebrik etmeklazım güzel bir etkinlik

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız