HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
8 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 08:42

ORDU’DA KARANTİNALAR YENİDEN BAŞLADI. 2 BÖLGE KARANTİNAYA ALINDI.

Karonavirüs salgını nedeni ile 2020 yılında tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizdede bir çok bölge tedbir amaçlı karantinaya alınmıştı.
ORDU’DA KARANTİNALAR YENİDEN BAŞLADI. 2 BÖLGE KARANTİNAYA ALINDI.

Ordu ilinde vakaların tekrar artmaması ve salgının yayılmasının engellemek için   Ordu il Hıfsısıhha Kurulu 2 Mahallede karantina kararı aldı.

 

2021 yılında Ordu ’da ilk kez karantina kararı alındı

 

İl Hıfzısıhha Kurulu Ordu ’nun  Fatsa ilçesinde bulunan Büyükkoç ve Küçükkoç Mahallelerinin Karantina Altına altına alındığını bildirdi.

 

Ordu valiliği il hıfsısıhha kurulu 07/02/2021 tarihli 2021-5 nolu kararı, ‘’Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle tüm dünyada can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir. Covid­19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar/alanlardır.

Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması başta olmak üzere tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır.

Yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla;  Fatsa İlçesi Büyükkoç ve Küçükkoç Mahallesi ile ilgili olarak uyulması gereken kurallara ilişkin olarak aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınması gerekli görülmüştür.

 

Bu kapsamda; 

 

1- Ordu İli Fatsa İlçesi Büyükkoç ve Küçükkoç Mahallesi ’nde çeşitli sebeplerle yapılan testler sonucunda Koronavirüs vakalarının tespit edilmesi, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler bulunduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli Fatsa İlçesi Büyükkoç ve Küçükkoç Mahallelerinde 07.02.2020 tarihi saat 24.00’dan itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu mevkii ile olan giriş çıkışların kapatılmasına;

 

Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlem başlatılmasına,’’ ifadeleri kullanıldı


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız