HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
8 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 12:25

ÜNYE TRAFİĞİNİN ÇİLELERİNDEN OLAN SANAYİ KAVŞAĞI’NDA SONA GELİNDİ

Ünye Trafiğinin Çilesi haline gelmiş yıllardır çözüm üretilemeyen Ünye Sanayi Kavşağında Ordu Büyükşehir Belediyesinin 2020 yılı sonunda yapımına başladığı kavşakta sona gelindi.
ÜNYE TRAFİĞİNİN ÇİLELERİNDEN OLAN SANAYİ KAVŞAĞI’NDA SONA GELİNDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesinin trafiğini rahatlatmak ve kavşak güvenliğini artırmak için Sanayi Kavşağı’nda başlattığı çalışmalarda sona geldi. Çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, çalışmaların tamamlanmasıyla trafikteki yığılmanın önüne geçerek hızlı bir trafik akışı sağlanacağını söyledi.

Ordu’nun ulaşım ağını güvenli ve konforlu hale getirmek için önemli yatırımlar gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da trafik akışını sağlamak ve kavşakların güvenliğini artırmak amacıyla başlattığı kavşak düzenlemeleriyle şehir içi trafiğinin rahatlamasına büyük katkı sunuyor.

Altın ordu ilçesinde hayata geçirilen çalışmaların ardından Ünye ilçesinde de kavşak düzenlenmesi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, ilçenin önemli bölgelerinden bir olan ve geçmişte kaza larla anılan Sanayi Kavşağı’ndaki çalışmalarında sona geldi.

GENEL SEKRETER ALP: “TRAFİKTEKİ YIĞILMANIN ÖNÜNE GEÇEREK HIZLI BİR TRAFİK AKIŞI SAĞLAYACAĞIZ”

Sanayi Kavşağı’ndaki çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, yetkililerden bilgi alarak açıklamalarda bulundu. 

Kavşak düzenlemeleri ile trafik akışının sağlıklı bir şekilde sağlanmasına büyük katkı sunduklarını aktaran Genel Sekreter Alp, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla trafik akışını sağlamak ve kavşakları tanzim etmek için ilk olarak Altınordu ilçemizde başladığımız çalışmalarımızla trafiği büyük oranda rahatlattık. Kavşak düzenleme çalışmalarımıza şimdi ise Ünye ilçemizde bulunan Sanayi Kavşağı’nda devam ediyoruz. Çalışmalarımızın tamamlanması ile Sanayi Kavşağı’ndaki yoğunluğu azaltıp araçların rahatlıkla ve güvenli bir şekilde giriş-çıkış yapmasını sağlayacağız. Ünye ilçemizde ayrıca Niksar Kavşağı’nda da trafik akışını hızlandırmak için trafik sirkülasyon planlarını da hazırlamaya devam ediyoruz. Tüm bu alanlardaki sinyalizasyon çalışmalarının da tamamlanması ile trafikteki yığılmanın önüne geçerek hızlı bir trafik akışı sağlamış olacağız” dedi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız