HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
9 Şubat 2021 Salı Saat: 13:37

ÜTSO BAŞKANI AKAR DESTEK PAKETİ PROJESİNİ AÇIKLADI

( ÜTSO ) başkanı İrfan Akar toplantı salonunda basın açıklaması gerçekleştirdi, Pandemi sebebiyle paket servis yapan yiyecek, içecek firmaları ciro kaybı desteği altında destek projesi çıkarıldığını açıkladı.
ÜTSO BAŞKANI AKAR DESTEK PAKETİ PROJESİNİ AÇIKLADI

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen basın açıklamasında Akar, korona virüs salgını nedeniyle kısıtlamalarda mağdur olan yiyecek ve içecek firmaların sürekli yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar yaptı ğı açıklamada şu sözleri ifade etti;

“Bugün Ak Parti ilçe Teşkilatı ile yaptı ğımız toplantıda daha neler yapabiliriz onların, Organize sanayi ziyareti ile ilgili ve bölgemize yatırım yapmak isteyen hayat Kimya’ya nasıl katkı sağlarız onunla ilgili güzel görüşmeler gerçekleştirdik.

Korona virüs salgını dolayısıyla yiyecek, içecek sektöründe olan firmaların yaşadığı sıkıntıları sürekli dile getirmiştik. Rıfat başkanımızın cumhurbaşkanımız ile yapmış olduğu görüşmeler doğrultusunda yiyecek, içecek üzerine faaliyet gösteren firmalara ciro kaybı desteği altında bir süreç başladı.  Bu tür firmaların bu süreçten faydalanmasını istiyoruz.

FAYDALANMA ŞARTLARI

Öncelikle şahıs firmaları faydalanmaktadır. 2019-2020 yılları arasında ciro kaybı %50’yi aşan firmalar minimum 2.000TL maksimum 40.000TL’ye kadar destek alabilmektedir. Bu destekte iki cironun arasındaki farkın %3’ü kadardır. E-devlet üzerinden Ticaret Bakanlığı sitesinden firmalarımız başvururlarsa kısa sürede dönüş olacaktır.

Artık yiyecek içecek sektörlerinin kontrollü bir şekilde tekrardan faaliyete geçirilmesi gerekmektedir. Çünkü bu tür firmalarla yaptı ğımız görüşmelerde çalışanlar ve firma sahiplerini ciddi sıkıntı yaşamaktadırlar.

Buradan cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum bir an önce gerekli düzenlemelerin yapılıp bu firmaların tekrar faaliyet göstermesi gerekmektedir. Çünkü paket servisi ile bu işler dönmüyor.” dedi.

 

Anahtar Kelimeler : ÜTSO, BAŞKANI, AKAR, DESTEK, PAKETİ, PROJESİNİ, AÇIKLADI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız