HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
26 Şubat 2021 Cuma Saat: 11:49

ÜNYE HAMİDİYE MAHALLESİNDE TEPKİLER BÜYÜYOR, ‘’KALDIRIM BİTTİ MERDİVEN BAŞLADI’’

Ünye Cumhuriyet Meydanına yürüme mesafesi 5 dk dan az olan bir yerde çekilen bu görüntüler büyük tepkilere yol açmaya devam ediyor.
ÜNYE HAMİDİYE MAHALLESİNDE TEPKİLER BÜYÜYOR, ‘’KALDIRIM BİTTİ MERDİVEN BAŞLADI’’

Ünye Medya Ajans Whatsap hattına gönderilen bu resim Ünye Hamidiye Mahallesi Cami Sokakta olduğu belirtildi.

Takipçilerimizden gelen bilgiler doğrultusunda Hamidiye Mahallesi Cami Sokağa gidip durumu yerinde inceleyip vatandaşlarımızın görüşlerini  derleyip sizlere aktarıyoruz.

Enindiğimiz bilgilere göre Hamidiye Mahallesi Cami Sokakta yeni yapılan bir binanın girişi  mevcut kaldırım üzerinde oluşturulan merdiven sayesinde sağlanıyor. Kaldırım üzerine oluşturulan merdivenler yolu kapatması dolayısı ile insanlar kaldırımdan araçların geçtiği yola inerek devam etmek zorunda kalıyor.

Bu durum sağlıklı vatandaşlar için çok sorun teşkil etmese de bu yolu kullanmakta olan bilhassa engelli vatandaşlar tarafından ve çocuk arabası ile bu yolu kullanmak zorunda olan anneler için büyük tehlike ve engel teşkil ediyor.

Vatandaşlar burada bulunan kaldırım için Ünye Belediyesi ile defalarca görüştüklerini fakat burası için hiçbir değişiklik yapılmadığını belirtiyor.

‘’Bu yolu, gerek  engelli gerekse çocuk arabası ile kullanan aileler var,  bizler için bile büyük tehlike sarf ediyor araçlar hızlı geçiyor kaldırımda yürürken birden yola inmeniz gerekiyor bu da araçlar açısından çok tehlikeli oluyor.’’

Mahalle sakinleri binaya ait merdivenlerin kaldırımda olması çok  saçma bu nasıl imar şeklidir anlamış değiliz bu nasıl belediyecilik bu durumu kim düzeltecek bizim sesimize kim cevap verecek.’’ Diye tepkilerini dile getirerek ünye belediyesi nden çözüm beklediklerini dile getirdi.

Bizlerde merak içerisinde Ünye Belediyesinin Ünye belediyesinin burada nasıl bir imar uyguladığı ve uygulayacağı hususunda. Umarız buradaki maduriyet bir an önce giderilir.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7