HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
10 Mart 2021 Çarşamba Saat: 12:54

BAŞKAN TAVLI, “BU GECEYİ İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
BAŞKAN TAVLI, “BU GECEYİ İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ”

Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Miraç Kandili’nin İslâm dünyası ve insanlık için hayırlar getirmesini temenni etti.

-“Rabbimizin rahmetinden ümidi kesmemeliyiz”-

Yüce dinimiz İslâm’ın en önemli gecelerinden biri olan ve Peygamber Efendimizin Allah’ın huzuruna çıktığı gece olan Miraç Kandilinin, insanlık için birçok mesaj ve mucizelerle dolu olduğunu belirten Başkan Tavlı , mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnanç dünyamızda vazgeçilmez bir yere sahip olan Miraç Kandilini en iyi şekilde idrak etmemiz gerekir. Üç ayların manevî hayatımıza getirdiği bereketle birlikte dinî hayatımızda da önemli bir yeri olan Miraç gecesine ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Birlik ve beraberlik adına çok önemli bir yeri olan bu geceyi iyi değerlendirmeliyiz. Bu mübarek gecede, içerisinde bulunduğumuz zor süreç için bol bol dua etmeli ve Rabbimizin rahmetinden ümidi kesmemeliyiz. Peygamberimizi derin bir üzüntüden kurtarıp teselli veren miraç, elemi, kederi, çaresizliği ve ümitsizliği bir kenara bırakarak yeniden yola koyulmayı anlatır. Her zorlukla beraber bir kolaylığın olduğuna inanmayı, Rabbimizin rahmetinden ümidi kesmemeyi öğretir. Miracı anlayan mümin, zamanın ve mekânın yegâne sahibi olan Yüce Allah'ın birliğine, büyüklüğüne ve sonsuzluğuna şahitlik eder. Miraç, insanlığın tanık olabileceği en büyük gece olarak tecelli etmiş ve inancımızın en büyük meşalelerinden biri olup yolumuzu aydınlatmıştır. Bu gecede ümmeti Muhammed'in selameti için bol bol dua etmeli, dünyada sağduyu ve sükûnetin, barış ve huzurun olmasını, ayrıca yakın coğrafyamızda zulüm, haksızlık, şiddet ve terör saldırıları altında olan İslam beldelerinin tekrar barış yurduna dönüşmesi dilemeliyiz. Bu vesile ile başta hemşerilerimiz olmak üzere tüm inananların kandilini tebrik ediyorum. Ayrıca yüce Rabbimizden Miraç hürmetine, tüm insanlığı pandemi belasından kurtarmasını niyaz ediyorum”


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7