28 Haziran 2021 Pazartesi Saat: 12:40

ÜNYE’YE HUZUREVİ YAPILACAK

Ünye’ye, Ünye Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılacak olan 60 yataklı Huzurevi için, Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Ünye Belediye Başkanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı.
ÜNYE’YE HUZUREVİ YAPILACAK

Valilik Makamında imzalanan iş birliği protokolüne, Vali Tuncay Sonel, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, Ünye AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan katıldı.

Yapılacak olan huzurevinin hayırlı olmasını dileyen Vali Sonel, “Çok kıymetli, başarılı, çalışkan bir belediye başkanımız var Allah razı olsun. Ünye ’de güzel bir birliktelik var. İnşallah bu huzurevi hem Ünye mize, hem Ordu ’muza hem orada kalacak olan büyüklerimize hayırlar getirsin. Ordu Ailesi olarak, 19 ilçemizde böylesine hayırlı işlerin Allah’a şükür devamı geliyor. Arsayı tahsis eden hayırseverlerimizi tebrik ediyorum, Allah razı olsun onlardan” diye konuştu.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise Ünye ilçesine önemli bir hizmeti kaza ndırmanın mutluğunu yaşadıklarını belirterek, “Tabiki bu hizmeti kaza ndırmak önemli olduğu kadar, Sayın Cumhurbaşkanımız, büyüklerimizin, kıymetlerimizin, değerlerimizin, çınarlarımızın aslında ailelerinin yanında tabi ki ömürlerini tamamlamaları noktasında hem ailelerine destek vermektedir hem de bununla ilgili ciddi yardımlar sağlayarak alanlar açmaktadır. Ama herhangi bir sıkıntı yaşandığında, ailede bir problem olduğunda kıymetli büyüklerimiz, değerlerimizi sıkıntı yaşamasın diye inşallah biz de Ünye ’de yaklaşık 8 bin m2 alan üzerinde inşallah Mehmet Çağatay Güver ve Zerrin Esensoy kardeşimizin de bağışladıkları bu arazi üzerinde hemşerilerimizin ihtiyaç hasıl olduğunda rahatlıkla ömürlerini geçirebilmeleri bir mekanı kaza ndırmak için yola çıkıyoruz. Burada emeği geçen Aile, Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza, Sayın Valimize teşekkür ediyoruz. Şimdiden ilçemize inşallah hayırlı uğurlu olsun diyoruz.  Bu attığımız imzalar neticesinde inşallah temelini atmayı ve tamamlamayı da Mevla’m hep birlikte nasip etsin” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Vali Tuncay Sonel, Ordu Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı tarafından 8 bin m2 alan üzerine inşa edilecek olan Huzurevi projesi için iş birliği protokolü imzalandı. 

Ünye İlçesi Gölevi Mahallesi nde bulunan 7.880 m2 yüzölçümü olan arsa üzerine en az 20 adedinin tek kişilik geri kalanların da en 2 kişilik odalardan oluşmak üzere 60 kapasiteli bir adet Huzurevi yapılarak 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında korunmaya ve bakıma muhtaç yaşlıların kullanımı amacıyla Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne devredilecek.

Anahtar Kelimeler : ÜNYE’YE, HUZUREVİ, YAPILACAK, ÜNYE HABER, MEDYA

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7