30 Haziran 2021 Çarşamba Saat: 13:02

CUMHUR İTTİFAKINDAN ÜNYE KAYMAKAMINA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Ünye Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’e yaptığı hizmetler için teşekkür ve nezaket ziyaretinde bulundular.
CUMHUR İTTİFAKINDAN ÜNYE KAYMAKAMINA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve MHP Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i ettiği ziyarette Ünye ’de devam eden ve başlayacak olan yatırımlarla ilgili istişarede bulundular. Kaymakam Güney’in başkanı olduğu OSB Heyetinin son dönemde kat ettiği mesafeye de değinilirken Başkanlar Güney’e teşekkür etti.


Argan “ Ünye COVİD Vakalarının En Az Görüldüğü İlçeler Arasında”

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan yaptı ğı açıklamada, “Ünye, yaşanabilir bir şehir. Gerçekten baktığınızda ülkemizin en güzel coğrafyalarından bir tanesinde yaşamanın hazzını yaşıyoruz. Bu güzel şehirde yaşamanın en güzel unsuru da insanların birbirine olan bağlılığı, insanların birbirine olan sadakatidir. Özellikle son dönemde insanlar arasındaki samimiyetin ve hazzın ne kadar güzel sonuç verdiğini hep birlikte gördük ve şahit olduk. Son döneme baktığınızda Cumhur İttifakı ortağımız, yerel yöneticilerimiz, Mülki idare amirimiz ve siyasetçilerimizle hakikaten çok güzel çalışmalara hep birlikte ev sahipliği yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde yapacağımız açılışlarla inşallah bunları taçlandıracağız. Biz özellikle yapmış olduğumuz ziyaretlerde Sayın Kaymakamımızın pandemi sürecindeki gayretli çalışmalarına şahit olduk. Bugün baktığınızda büyük ölçekli ilçeler arasında en düşük ilçe Ünye . Bu da tabiki insana ve insanlığa önem verdiğinin bir göstergesidir” dedi.

 

Başkan Argan Ünye ’deki birlik ve beraberliğin yatırımlara dönüştüğünü de belirterek, “ Ünye OSB çok kolay bir kaza nım değildir. Burada ilk ateşi yakan, lokomotifi ilk harekete geçiren Kaymakamımız olduğunu herkes bilir. Burada gerçekten iş adamlarımızla devletimiz bütünleşmiş ortaya çok ciddi bir sonuç konmuştur. Siyaset ve bürokrasinin hakikaten kol kola çalışma yapmış olduğu bir sonucun en somut göstergesidir Ünye OSB. İnşallah önümüzdeki ay içerisinde diğer yatırımlarla birlikte bunların tohumunu toplamaya başlayacağız. Bu nedenle Ünye ’de kamu yatırımlarının kaza ndırılması, kamu yatırımlarının kaza ndırılmasından ziyade en verimli bir şekilde istifade edilmesi anlamında bizler da el birliğiyle istişare ettik. Bu nedenle Sayın kaymakamımıza gayretleri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hacıimamoğlu “Birliğimizi Bozmak İsteyenlerin Karşısındayız”

MHP Ünye İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu ise yaptı ğı açıklamada, “bir şehirde birlik ve beraberlik ne denli kuvvetli ve güçlü bağlarla sağlanırsa yaşamış olduğumuz o şehirde olumlu kaza nımlar elde ederiz. Aksi takdirde gerek şehrimiz, gerekse vatandaşlarımız ortaya atılan nifak tohumlarından etkilenerek, olumsuz bir hayat şartı sunmak durumunda kalırlar. Bizler de olumsuz söylemleri bertaraf edebilmek adına gerek Cumhur ortağımız AK Parti Ünye İlçe Başkanımız, gerek siyasilerimiz, gerekse Kaymakamımızla beraber istişarelerde bulunduk. Bu bağlamda birlikteliğimize, beraberliğimize halel getirecek, onlara ket vuracak, her olumsuz söylemden, fiiliyattan ve davranıştan uzak durmaya gayret göstereceğiz. Her kim bu birlikteliği bozma gayreti içerisinde bulunursa da Cumhur ortağımızla beraber karşısında bizleri bulacaklarından emin olabilirler. Bugün Ünye mizin vitrini haline gelecek her projede ön ayak olmuş, gerçekten fitili ilk ateşleyenlerden olmuş Sayın Kaymakamımıza da partim ve tüm vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.


Kaymakam Güney, “Biz olarak Ünye ’ye Hizmet Ediyoruz”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney de yaptı ğı açıklamada, “Bugün devlet memurları da, siyasette, meslek odaları da herkes kamuya hizmet için bu işe başlar. Konumumuz seçilmiş, atanmış bunlar teferruattır. İnsanların adının memleketinin neresi olduğu değil, vatan aşkı ile işini yürütmesi gerekir. Bizler söz konusu vatandaşımızı ve hizmetse hiçbir sorumluluktan ve riskten kaçmadık ve kaçınmayacağız. Ben-sen davasına girmeden ne kadar biz olabilirsek olumsuzluklarda, zor süreçlerde kötü sonuçlarda sorumluluk alabilirsek nimetleri ve güzel neticeleri ben değil biz diyerek herkese hakça hakkını teslim edebilirsek inşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha güzel hizmetlere imza atacağız. Biz bu zamana kadar yapılan hizmetleri, özel sektör-kamu, vatandaşımız-memurumuzla, siyasetçimiz-sivil toplum örgütlerimiz olarak, biz olarak yaptı k, bundan sonra da biz olarak yapacağız. Sen-ben davasının kaza nanı yoktur. Ünye Organize Sanayi Bölgesi’ni hiçbir memurun altına imza atmayacağı imzayı atarak ve almayacağı riski alarak bu aşamaya getirdik. Bizler ayın sonunu düşünsek, hesabımız sadece ayı doldurmak olsa böyle bir riski hiçbir şekilde üstlenmezdik. Teşekkür beklemedik, taktir beklemedik, iltifat beklemedik. Helali hoş olsun. Ünye mize ve milletimize hizmette her zaman önde olmak noktasında hiçbir çekimserlik göstermedik. Ama bunun tam zıttı olarak da hak etmediğimiz, yakışık olmayan ifadelerle muhattap alınmamızı doğru bulmuyorum. Bu polemiklere girmeyeceğim ama biz bunlarla küsüp, gocunup, hizmette de duraksayacak değil, aksine daha da motive olarak Ünye mize dün olduğu gibi siyasetçilerimizle, seçilmişlerimizle, atanmışlarımızla, tüm meslek odalarımızla beraber hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7