1 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 09:58

1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI KUTLU OLSUN

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ‘1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ dolayısıyla yayınladığı mesajda günün anlam ve önemi hakkında konuştu.
1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI KUTLU OLSUN

“1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , deniz şehitlerini minnetle andığını söyledi.

“Ünye, kaptanlar şehri olarak anılmıştır.”

Türkiye’nin üç tarafının denizlerle çevrili olmasından dolayı stratejik bir öneme sahip olduğunu belirten Başkan Tavlı , mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkler tarihte önemli denizciler yetiştirmiştir. Gazi Umurbey, Barbaros Hayrettin Paşa gibi piri Reis  gibi ünlü denizcilerin torunlarıyız. Milli ekonomiye önemli katkı sağlayan denizlerimiz dünyada stratejik bir öneme sahiptir. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, 1926 yılında yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile kendi karasularımızda egemenliğimiz ilan edilmiş ve bu tarihten sonra denizcilik sektörümüz hızlı bir gelişme dönemi içerisine girmiştir. Ünye ’de denizle iç içe bir kenttir ve kaptanlar şehri olarak anılmıştır. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak ulusal zenginliğimiz olan denizlerimize ve denizciliğe gereken önem ve önceliği vermemiz bir zorunluluk, denizciliği geliştirmek ve çok daha iyi noktalara taşımak ortak çabamız olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, ‘Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyor. Türk denizciliğinin gelişmesinde emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, deniz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7