6 Temmuz 2021 Salı Saat: 17:48

SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAK VE MÜCADELE DERNEĞİ’NDEN ÇAĞRI

Pandemi süreciyle birlikte sağlık çalışanlarının omzuna binen iş yükü, özlük haklarının kısıtlanması vb. konularda seslerini duyurmak için SAHA-DER Ordu Temsilcisi tarafından basın açıklaması yapıldı.
SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAK VE MÜCADELE DERNEĞİ’NDEN ÇAĞRI

Ünye Medya Ajans haber hattımıza açıklamalarda bulunan  Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği Ordu temsilcisi Arzu Yıldırım ağustos ayında Ankara’da düzenleyecekleri yürüyüş hakkında açıklamalarda bulundu.

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği Ordu il temsilcisi Arzu Yıldırım şu açıklamada bulundu;

‘’Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği Ordu il temsilcisi, derneğin Örgütlenme ve Disiplin kurulu üyesiyim, Ünye Devlet Hastanesinde Yoğun bakım Hemşiresiyim, kısa adı SaHaDer olan derneğimizin merkezi Samsun’dur. Türkiye genelinde 41 ilde temsilciliği mevcut, Kasım ayında kurulan derneğimizin 1000’e yakın üyesi var, derbise kayıtlı üye sayımız 830, herhangi bir dini, siyasi ve ideolojik görüş ve yakınlığımız olmamakla birlikte, mali ve özlük haklarımızın kaza nımı için irtibatta bulunduğumuz tüm siyasi parti ve oluşumlara eşit mesafede, sorunlarımızı ve taleplerimizi dile getirmekteyiz. Pandemi süreciyle birlikte artan, iş yükü, çalışma koşullarındaki haksızlık ve adaletsizlik, maddi sıkıntılar, özlük haklarımızın iyileştirilmeyip daha kötüye gitmesi, yetkililer tarafından sorunlarımızın ve taleplerimizin duyulmaması, bizi tüzel kişilik olarak hareket etme yoluna sevk etti, gerçek sendikacılık faaliyeti gösteren derneğimizin, bu yolda hiçbir maddi ve keyfi menfaat sağlamadığı her türlü gözler önünde olup, mücadelemize her şeye rağmen bıkmadan usanmadan devam etmekteyiz. Bu mücadelede ülkece zor günler yaşadığımız şu süreçte, çalışan hakları, hak ve adaletin sağlanması yolunda biz sağlık çalışanları olarak, toplumumuza yön verme vizyonuna sahip olduğumuzu da iddia etmekteyiz. Bu nedenle ağustos ayında Ankara’da gerçekleştireceğimiz yürüyüş eylemi için dini, dili, ırkı, hayat görüşü, branşı, sendikası ne olursa olsun tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımızın ve vatandaşlarımızın yaşanan haksızlıklar karşısında sesimize ses gücümüze güç vermelerini bekliyoruz, sağlık çalışanı arkadaşlarımızın derneğimize üye olmalarını bekliyorum.’’ şekline konuştu.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7