30 Ağustos 2021 Pazartesi Saat: 11:43

ÜNYE KENT KONSEYİ BAŞKANI DİKTEPE’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Ünye Kent Konseyi Başkanı Sevindik Diktepe Demir 30 Ağustos Zafer Bayramı Dolayısı ile Bir Kutlama Mesajı yayınladı.
ÜNYE KENT KONSEYİ BAŞKANI DİKTEPE’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

‘’Bağımsızlık inancımızı ve hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya ilan ettiğimiz bu zafere birlikte Cumhuriyet imizin temeli de atılmıştır’’ diyen ünye kent konseyi başkanı Diktepe Demir yayınladığı mesajında, ‘’Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi 30 Ağustos 1922' de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkomutanlığında Türk Ordu su'nun kesin zaferiyle sonuçlanmış bir kahramanlık destanıdır. Bağımsızlık inancımızı ve hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya ilan ettiğimiz bu zaferle birlikte Cumhuriyet imizin temeli de atılmıştır. 30 Ağustos Türk Milletinin onur ve gurur günüdür.

   30 Ağustos Zaferinin 99. yıl dönümünde, bu toprakları bizlere vatan yapan bağımsızlık mücadelesini zaferle taçlandıran ve bu toprakların bedelini canları, kanları ve alın terleriyle ödeyerek bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet, gurur ve saygıyla anıyoruz.

   Vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu '' 30 Ağustos Zafer   Bayramı'mız Kutlu Olsun... '' ifadelerini kullandı.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7