9 Eylül 2021 Perşembe Saat: 11:41

CHP’NİN KURULUŞUNUN 98. YIL DÖNÜMÜ ÜNYE’DE KUTLANDI

Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan ve bugüne kadar 7 genel başkanın görev yaptığı CHP, 98. Kuruluş yıldönümü Ünye’de de kutlandı.
CHP’NİN KURULUŞUNUN 98. YIL DÖNÜMÜ ÜNYE’DE KUTLANDI

ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKILDI

Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama töreninde Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Törene CHP Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Sencar’ın yaptı ğı konuşma ile tören tamamlandı.

CHP Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Sencar yaptı ğı basın açıklamasında şu sözleri ifade etti;

“İşgalci kuvvetlere karşı savaşan tüm cemiyetleri Cumhuriyet imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ün önderliğinde kendi çatısı altında toplayarak milletimizin bağımsızlığını cephede savunan Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, 9 Eylül 1923 tarihinde Türkiye’nin ilk siyasi partisi olarak tarih sahnesine çıktı.

Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi adını alan bu partinin neferleri hiçbir koşulda Atatürk ’ün ve Cumhuriyet imizin ilkelerinden sapmadan vatanı her daim müdafaaya 98 yıldır olduğu gibi bugün de devam ediyor. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olarak Cumhuriyet imizin, her mücadelede en ön saflardaki koruyucularıyız. Cumhuriyet ’in ilanından tam 50 gün önce kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olmak, tam da bu sebeple ağır bir sorumluluktur.

Atamızın ‘Benim iki büyük eserim var; Biri Türkiye Cumhuriyet i diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözlerinin ağırlığını ve sorumluluğunu partimizin çatısı altında her daim hissediyor ve büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bu bilinçle, Cumhuriyet imizin temel taşları Cumhuriyet çilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devrimcilik ve Devletçilik ilkelerini simgeleyen altı oku parti bayrağımızda gururla taşıyoruz.

Biliniz ki, ülkemizin, milletimizin çıkarlarına el uzatanlar, Cumhuriyet düşmanlığı yapanlar her daim karşılarında damarlarımızdaki o asil kandan aldığımız cesaretle korkusuzca savaşan bizleri bulacaktır.

Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm genel başkanlarımıza, Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek veren tüm partililerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum.”  ifadelerini kullandı.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7