HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
18 Eylül 2021 Cumartesi Saat: 13:33

ÜNYE TEMİZ BİR ÇEVREYLE YENİDEN DOĞUYOR

Ünye’de de temizliğin önemine dikkat çekmek adına farkındalık oluşturmak için etkinlik gerçekleştirildi.
ÜNYE TEMİZ BİR ÇEVREYLE YENİDEN DOĞUYOR

Ünye Gölevi mevkii TOKİ Konutları karşısında bulunan sahil alanında düzenlenen etkinliğe Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, AK Parti Ünye İlçe Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaoğlu, Ünye Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, Ünye Şoförler Odası Başkanı Bekir Şimşek, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Başkan Tavlı , “Geri Dönüşüm Kültürünü Yaygınlaştırmamız Gerekiyor”

Temizliğin öncelikle evlerde başladığını belirterek bu anlamda geri dönüşümün önemine dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı , “İklim değişikliklerini gördükçe doğanın ve çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Nasıl evlerimizin temizliğine önem veriyorsak, doğal yaşam alanlarının da temizliğine aynı şekilde dikkat etmeliyiz. Bu nedenle geleceğe daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak hepimizin sorumluluğundadır. Temizlik olgusu öncelikle evlerden başlamalıdır. Evsel atıklar ve diğer geri dönüşüm malzemelerini ayrıştırdığımızda Dünya’daki kaynakların kullanımı konusunda ciddi anlamda tasarruf sağlamış oluyoruz. Bu nedenle el birliği ile herkesin buna katkı sunması gerekiyor. Bu sorumluluğu sadece yerel yönetimlerden beklemek doğru değil. Toplumsal olarak temizliğin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olmalıyız. Bugün bu farkındalığın oluşması anlamında Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER), ulusal ve uluslararası firmaların destekleri ile tüm Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen etkinliğe bizlerde katkı sağlamış olduk. Bu organizasyonda emeği geçen herkese ve tüm katılımcılar teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Argan, “Temizlik Dinimizin de Bir Gereğidir”

Temizlik olgusunun dinimizin de bir gereği olduğunu belirten AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan “Peygamber Efendimiz (S.A.V) “Temizlik imanın yarısıdır” hadisi şerifinden hareketle temizliğin ne kadar önemli olduğunu bizlere ifade etmişlerdir. Biz bu çevrede yaşıyor ve çevre dostu varlıklar isek, bunu önemini en iyi şekilde anlayan ve uygulayanlar olmamız gerekiyor. Bugün temiz bir toplumda yaşama imkânına sahipsek, yarın aynı şekilde bunu gelecek kuşaklara bırakmak için gayret göstermeliyiz. Bunun temeli ise kirletmemektir. Eğer kirletmesek temizlemeye de gerek kalmayacaktır” diye konuştu.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7