HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
21 Eylül 2021 Salı Saat: 10:41

YOROZ ARTIK DAĞCILIK VE KAYA TIRMANIŞ YERİ OLDU

DAĞCILAR BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜRLERİNİ İLETİYOR
YOROZ ARTIK DAĞCILIK VE KAYA TIRMANIŞ YERİ OLDU

Ordu Büyükşehir Belediyesinin sıkı çalışmalarını sonucun da Yoroz kent ormanı artık dağcılık ve kaya tırmanış sporları merkezi haline geliyor.

Ordu’nun Altınordu ilçesi Saraycık Mahallesi ’nde bulunan ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde Haziran 2006’da Kent Ormanı olarak ilan edilen 900 metre yüksekliğindeki Yoroz, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla bambaşka bir kimliğe büründü. Yoroz Kent Ormanı yapılan düzenlemelerin ardından dağcılık ve kaya tırmanış sporcularının uğrak noktası oldu.

Çalışmaların sonuçlanmasının ardından birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Yoroz Kent Ormanı son olarak Türkiye Dağcılık Federasyonu Yaz Dağcılık Bölgesel Eğitimine ev sahipliği yaptı . Gerçekleşen etkinlikte dağcılık ve kaya tırmanış sporu konusunda öğrencilere eğitimler verildi.

BAŞKAN GÜLER’İN TALİMATI SONUCU YOROZ  BAMBAŞKA BİR KİMLİĞE BÜRÜNDÜ

Ordu’nun her alanda turizmini canlandırmak adına çalışma gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentin en dikkat çekici merkezlerinden birisi olan Yoroz’daki çalışmaları tamamladı. Yenilenen yüzü ile yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan Yoroz,  dağcılık ve kaya tırmanış sporcularında uğrak noktası oldu.

SPORCULARIN UĞRAK NOKTASI OLDU

Yenilenen yüzü ile cazibesi artan ve Yoroz Kent Ormanı Büyükşehir Belediyesinin girişimleri ile dağcılık sporuna kapılarını açtı. Yoroz Kent Ormanı bünyesinde barındırdığı doğal tırmanış alanları ile dağcılık sporuna ilgi duyan ve Türkiye’nin dört bir noktasından gelen sporcuların uğrak noktası oldu.

DAĞCILIK FEDERASYONU SINAV DÜZENLEDİ

Türkiye Dağcılık Federasyonu Yaz Dağcılık Bölgesel Eğitimleri kapsamında Ordu ’ya gelen sporcular pratik eğitimlerini Yoroz Kent Ormanında tamamladılar. Gerçekleşen etkinliğe Türkiye Dağcılık Federasyonu antrenörleri ve sporcuları katıldı. Toplam 12 sporcunun sınava girdiği etkinlikte başarılı olanlar sporcular "Dağcılık Temel Eğitim Bitirme Sertifikası" almaya hak kaza nacak.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Düzenlenen etkinliğe katılan ve kulüp üyeleri ile birlikte tırmanış gerçekleştiren Ordu Dağcılık İhtisas Spor Kulübü Başkanı Yılmaz Seferoğlu, Yoroz’un tırmanış eğitimleri için çok uygun olduğunu vurguladı.

Yoroz Kent Ormanı’nın Türkiye Dağcılık Federasyonu Yaz Dağcılık Bölgesel Eğitimine ev sahipliği yapmasının önemin altını çizen Yılmaz Seferoğlu, “Yoroz Kent Ormanı yenilenmiş yüzü ile artık bir başka güzel. Bugün bunun bir kez daha farkına vardık.  Yoroz Kent Ormanı’nın bu hale gelmesinde büyük emek harcayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e sporcularımız adına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : YOROZ, ARTIK, DAĞCILIK, VE, KAYA, TIRMANIŞ, YERİ, OLDU, ÜNYE MEDYA, HABER

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7