HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
21 Eylül 2021 Salı Saat: 11:24

ORDU’DA DEVLET HASTANESİ PERSONELLERİNE VERİLEN YANGIN EĞİTİMİ

Ordu Devlet Hastanesinde düzenlenen program da hastane personellerine yangın eğitimi verildi.
ORDU’DA DEVLET HASTANESİ PERSONELLERİNE VERİLEN YANGIN EĞİTİMİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından  düzenlenen Ordu Devlet Hastanesinde çalışan hekim, hemşire, sağlık personeli, idari ve diğer personellere yönelik Yangın Güvenliği ve Güvenli Yaşam semineri yapıldı.

OBİTEM ( Ordu Büyükşehir İtfaiye Eğitim Merkezi) eğitmenleri tarafından yapılan seminerde, hastanede yangın güvenliği yönünden alınması gereken önlemler anlatılırken yangın anında yapılması gerekenler ve yangın da doğru davranış şekilleri katılımcılara aktarıldı.

YANGIN EĞİTİMİ SONRASI TAHLİYE VE TATBİKAT GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kurumda yapılması gereken acil durum planları ve yangın güvenlik önlemleri kapsamında oluşturulan ekiplerin görevlerinin de anlatıldığı eğitimin sonunda gerçekleşen tatbikat ile eğitime katılan personele yangın anında tahliye, yangın a ilk müdahale, yangın söndürme maddelerinin doğru kullanımı, LPG ve doğalgaz yangın larına nasıl müdahale edileceği de uygulamalı olarak gösterildi.

“DAHA GÜVENLİ BİR ORDU İÇİN EĞİTİM ŞART”

Kurumların talepleri doğrultusunda eğitimlere devam ettiklerini belirten İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Cıngıl, “Amacımız halkımızın günlük yaşamda yoğun bulunduğu yerlerde güvenli yaşam düzeyini en üst noktalara getirmek” dedi.

Daire Başkanı Cıngıl şöyle konuştu:

“Eğitim programlarımıza ilimiz genelinde pandemi şartlarına riayet ederek devam ediyoruz. Bu kapsamda kurumların talepleri doğrultusunda özellikle, halkımızın günlük yaşamda yoğun olarak bulunduğu yerlerde kurum çalışanlarının yangın güvenliği yönünden bilgilendirerek güvenli yaşam düzeyini en üst noktalara ulaştırmayı hedefliyoruz.”


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7