HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
21 Eylül 2021 Salı Saat: 17:16

OSKEM’E DÜZENLENEN TEŞEKKÜR PROGRAMI

Deniz sezonun da kumsallarda yer alan, 97 boğulma vakasına müdahale eden OSKEM’e teşekkür programı düzenlendi.
OSKEM’E DÜZENLENEN TEŞEKKÜR PROGRAMI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ( Ordu Su Kaza larını Engelleme Merkezi) OSKEM’e yaz sezonunda boyunca göstermiş olduğu başarı neticesinde bir program düzenledi. Programda güzel başarı gösteren ve çok sıkı çalışan ekiplere teşekkür belgesi verildi.

Ordu’da 17 plajda 65 personel, 4 adet jet ski ve 2 adet zodyak bot ile su kaza larını engelleme hizmeti veren OSKEM ekipleri, bu yaz sezonunu büyük bir başarı ile geride bıraktı. Sorumluluk alanlarında bulunan plajlarda yaşanan 97 boğulma vakasına müdahale eden ekipler, olası can kaybının önüne geçti.

Göstermiş oldukları başarıyı taçlandırmak isteyen Büyükşehir Belediyesi, düzenlenen programla OSKEM ekiplerine teşekkür belgesi verdi. Belgeler, düzenlenen programa katılan Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp ve Ordu Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur tarafından takdim edildi.

“İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DA CAN KAYIPSIZ SEZONU KAPATMIŞ OLURUZ”

Yaz sezonunda büyük başarı gösteren OSKEM ekiplerine teşekkür eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Celal Tezcan, “İnşallah önümüzdeki yıllarda da insanımıza hizmet ile sezonları kapatmış oluruz” dedi.

Başkan Vekili Tezcan şöyle konuştu:

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. İnsanları yaşatmak için önce yaşama engel olacak şeyleri ortadan kaldırmaktır. Bu bir yoldan aldığınız taştır veya suda boğulan bir vatandaşın kurtarılmasıdır. Siz bu amaçla burada oldunuz. Bu yaz sezonunda öyle bir görev yapmışsınız can kaybı olmadan bir sezonu geçirmişsiniz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da can kayıpsız insanımıza hizmet ile sezonları kapatmış oluruz.”

“ORTAYA KOYULAN ÇOK BÜYÜK BİR FEDAKARLIK VAR”

Elde edilen başarıya Ordu luların gösterdiği özveriyle de sağladığını söyleyen Ordu Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, “Hayat kurtarmak için kendi hayatını riske etmek gerçekten çok büyük bir özveri. Bunun karşılığı sadece alınan ücret değildir. Ortaya koyulan çok büyük bir fedakarlıktır, bunun farkındayız. Bu sebeple de sizle bugün birlikte olmak istedik. Suda boğulma vakalarının önlenebilmesi için Valiliğimizde Sayın Valimizin talimatlarıyla bir komisyon kurduk. Çok büyük bir memnuniyetle ifade etmek istiyorum ki bu komisyonumuz başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere ilgili kurumlarla iyi bir koordinasyon içerisinde çalıştı. Ayrı bir teşekkür de Ordu lulara yapılmalı. Vatandaşlarımızdan istediğimiz duyarlılığı yerine getirmesi çok önemli. Çünkü bu başarıyı göstermemizin en nihayetinde vatandaşımızın gösterdiği iş birliği ile mümkündür. Bu anlamda göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı Ordu lulara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“EKİPLERİMİZ CANLA BAŞLA MÜCADELE ETTİLER”

Vatandaşların deniz aktivelerini yerine getirebilmesi için ekiplerin canla başla çalıştıklarını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürü Ali Güneş, “Ekiplerimiz yaz boyunca 97 olaya müdahale etmiş ve sorumluluk alanımız içerisinde herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Bu özveri ve çalışmalarından dolayı tüm ekibimize teşekkür ediyorum. Bu yıl ekiplerimiz gerçekten güzel bir şekilde vatandaşlarımızın güvenli deniz aktivitelerini yerine getirebilmesi için canla başla mücadele ettiler. Bunun göstergesi olarak da güvenli alanlarımızda güvenli plajlarımızda hiçbir can kaybı yaşanmaması oldu. Bu bağlamda emeği gecen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

Anahtar Kelimeler : OSKEM’E, DÜZENLENEN, TEŞEKKÜR, PROGRAMI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7