HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
29 Eylül 2021 Çarşamba Saat: 11:23

GÖÇ KARDEŞLERDEN SAĞLIK HİZMETLERİNE DESTEK

Ünye’nin yardımsever insanlarından Zekai ve Mustafa göç kardeşleri anne ve babası adına ilçemizde iki aile sağlığı merkezi yaptırıyor.
GÖÇ KARDEŞLERDEN SAĞLIK HİZMETLERİNE DESTEK

Ünye’de Zekai ve Mustafa Göç kardeşler tarafından Bayramca ve Hamidiye mahallelerine yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Binasının yapım protokolü imzalandı.

 

Valilik Makamında, Vali Tuncay Sonel, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu ve hayırsever iş insanları Mustafa Göç ve Muharrem Göç’ün katılımıyla gerçekleştirilen protokol imza töreninde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, ”Ordu’muzda çok değerleri hayırseverlerimiz var. Göç ailesi de bu hayırseverlerimizden biri. Anne ve babaları adına Ünye ilçemizde iki Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yaptı racaklar. Birincisinin ismi Hacı Ayşe Göç, ikincisinin ismi ise Hacı Mahmut Göç olacak ve isimleri yaşayacak. Allah hayrınızı kabul etsin. Allah sizlere de hayırlı bol kaza nçlar nasip etsin. Hem Ünye ’mize, hem Ordu ’muza, hem de bu güzel ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Salgın sürecinde büyük bir fedakarlıkla çalışan tüm sağlık teşkilatı mensuplarına teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, “Pandemi sürecinde çok ciddi çalışmalar yapıldı. Hem 900 yataklı şehir hastanemizin hızla inşaatının devam etmesi, hem de hayırseverlerimizin desteği ile bugün toplamda 4’e ulaşan Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu binası yapım işi gerçekten mutluluk verici. Bu manada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ilimize vermiş oldukları desteklerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.Emeği geçen herkesten ve sizlerden Allah razı olsun diyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Hayırsever iş insanı Mustafa Göç ise yaptı ğı konuşmada, “Göç kardeşler ailesi olarak Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e, İl Sağlık Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Ünye ilçesi Bayramca Mahallesi nde Hacı Ayşe Göç validemiz adına yaptı racak olduğumuz Aile Sağlık Merkezinin protokolünü yapmak için bu zemini, bu ortamı bize bugün Sayın Valimiz vesile oldular. Yönetim Kurulu Başkanımız Zekai Göç bugün burada bulunamadığı için yine Hamidiye Mahallesi nde Hacı Mahmut Göç Aile Sağlık merkezinin de aynı şekilde Ünye ’de yapacak olduğumuz Aile Sağlık Merkezinin de protokolünü yapmak üzere kardeşim Muharrem Beyle bugün buraya geldik. Bugün atacak olduğumuz adımın daha büyüklerini memleketimize, ülkemize, tüm vatandaşlarımıza daha fazlasını yapmak için buradayız” diyerek, duygularını dile getirdi.

 

Konuşmaların ardından, Ünye ilçesi Bayramca ve Hamidiye mahallesi nde yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının yapım protokolü, Vali Tuncay Sonel, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, hayırsever iş insanları Göç Kardeşler adına Mustafa Göç tarafından imzalandı.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7