HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
29 Eylül 2021 Çarşamba Saat: 16:44

İTFAİYE EKİPLERİNDEN ÜNYE CUMHURİYET MEYDANINDA TATBİKAT

Ordu büyükşehir belediyesi itfaiye daire başkanlığının Ünye cumhuriyet meydanında düzenlediği programda halka yangın ve ilk yardım önerileri verildi.
İTFAİYE EKİPLERİNDEN ÜNYE CUMHURİYET MEYDANINDA TATBİKAT

25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan itfaiye haftası ihtivasında ordu büyükşehir belediyesi itfaiye daire başkanlığı Ünye cumhuriyet meydanında vatandaşlara yangın ve ilk yardım bilgileri verdi. Düzenlenen programda yanan mutfak tüpüne müdahale başta olmak üzere birçok alanda ilk yardım bilgileri verildi. Yanan mutfak tüpüne yangın tüpü ve ıslak battaniye ile müdahale edildi ve dikkat edilmesi gereken hususlara önem verildi. Düzenlenen programda boğazda cisim kalması sonucunda nasıl müdahale edileceği gösterildi.

 “Erken Müdahale Hayat Kurtarır”

OBB İtfaiye Daire Başkanlığı Müdahale Şube Müdürü Ali Güneş İtfaiye Haftası kapsamında yapılan programda şu bilgileri verdi; “307 yıllık teşkilatın mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. İtfaiye haftamızda pandemi nedeniyle önlemlerimizi alarak vatandaşlarımıza günlük yaşamlarında başlarına gelebilecek olaylarda nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgiler veriyoruz. İtfaiye Daire Başkanlığı olarak eğitimlerimiz kurumlarda ve okullarımızda devam etmektedir. Tatbikatlarımız devam ediyor. Verdiğimiz bilgiler sonucunda olası can ve mal kayıplarının önüne geçmek istiyoruz. Burada farkındalık yaratmak için ekibimizle birlikte bilgilendirme yaptı k. Özellikle sıkça görülen mutfakta tüp yangın ı ile ilgili bilgilendirme yaptı k.”

“Kış Mevsiminde Baca Temizliğine Dikkat”

Kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle baca yangın larına da dikkat çeken Güneş, “biz yılda iki defa vatandaşlarımızın bacalarını temizletmesini öneriyoruz. Baca yangın ları zaman zaman telafisi zor olan hasarlar meydana getirebiliyor. Ancak yapılacak baca temizliği ile bunun önüne geçilmesi mümkün. Bu konuda vatandaşlarımız itfaiye ekiplerimize ya da itfaiye tarafından yetkilendirilen işletmelere baca temizliği yaptı rmaları gerekiyor” dedi.

Etkinlikte ayrıca İtfaiye Haftası hatıra fotoğraf çekimleri de yapıldı. Etkinlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik de vatandaşlarla bir araya geldi.

 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7