HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
11 Ekim 2021 Pazartesi Saat: 17:41

YAYA ÖNCELİĞİ ÜNYE’DE BİRKEZ DAHA VURGULANDI

Ünye’de ‘’öncelik hayatın, öncelik yayanın’’ sloganı adı altında trafikte yaya önceliği farkındalık programı düzenlendi.
YAYA ÖNCELİĞİ ÜNYE’DE BİRKEZ DAHA VURGULANDI

2 yıldır devam eden ‘’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla Türkiye’ de  81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen program,   Ünye kaymakamı Ayhan ışık öncülüğün’ de, Niksar Caddesi garanti bankası önündeki yaya geçidinden başlayarak, UNİPORT AVM yanı yaya geçidi önüne kadar yürüyerek trafikte yaya önceliği etkinliği düzenlendi. Ünye ’de trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın ” farkındalık etkinliği gerçekleştirildi. İçişleri bakanlığı tarafından 2019 yılından başlayan yaya geçitlerinin kullanımı bilincinin oluşması ve kullanımının artması

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının artması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlikte Ünye kaymakamı Ayhan ışık ve Ünye protokolü trafikte seyir halinde olan araçları durdurarak bez çanta dağıtımının ardından yaya önceliği ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Ünye’de devlet sahil yolu UNİPORT AVM yanında gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler ile Ünye protokolü yaya geçidinden geçerek “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” farkındalığı oluşturuldu.

Ünye kaymakamı Ayhan ışık , “Farkındalık oluşturmaya yönelik bir uygulama yapıyoruz. Sürücülerimizin trafik ışığı ve trafik polisi olmayan noktalarda sürücülerin yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlamaları, yaya geçidinden karşıya geçmek isteyenlere yol vermeleri veya bekleyenlere öncelik vermeleri gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler : YAYA, ÖNCELİĞİ, ÜNYE’DE, BİRKEZ, DAHA, VURGULANDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE HABER VE MEDYA AJANS Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7