HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
13 Eylül 2019 Cuma Saat: 13:09

ORDU KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

ORDU KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK 58, 59 ve 60. hükümetlerde yaklaşık 7 yıl boyunca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yürüten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, enerji alanında edindiği birikim ve t
ORDU KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

ORDU KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

58, 59 ve 60. hükümetlerde yaklaşık 7 yıl boyunca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yürüten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler , enerji alanında edindiği birikim ve tecrübelerini Ordu ’ya aktarıyor. Bu amaçla Ordu Çevre Enerji Sanayi Ticaret A.Ş.’nin (OREN) kurulmasını sağlayan Güler, Ordu ’nun ilçelerinde enerji ve elektrik üretilebilen projelere imza atmaya hazırlanıyor.

İlk yönetim kurulu toplantısını yapan OREN A.Ş.’de ilk etapta çevreye zarar vermeden şehir şebekesinden hidroelektrik elde edilmesi ile ilgili çalışma yapılması kararlaştırıldı. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi kanunu uyarınca yenilenebilir enerji kaynakları başta olmak üzere Ordu ’nun öz kaynaklarının kullanılarak lisanssız elektrik üretimi planlanıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler , Ordu ’nun kendi kaynakları ile enerji üreteceğini belirterek, “Çok yakında Ordu ’nun enerjisinin yükseldiğini hep birlikte göreceğiz. Hedefimiz kendine yeten bir Ordu inşa etmek. Kendi kaynaklarımızla enerji üreterek Ordu ’yu örnek bir yatırım bölgesi haline getireceğiz” dedi.

Yenilenebilir enerji kaynakları üzerinden enerji elde etmeyi planladıklarını kaydeden Başkan Güler, “Su, rüzgâr ve güneş kaynaklarımızı ekonomiye kaza ndırarak hem belediyemize hem de halkımıza görsel sonuçları sunacağız. Çalışmalarımızın netice verdiğini tüm halkımız yakında görecek” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler : ORDU, KENDİ, ELEKTRİĞİNİ, ÜRETECEK

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7