HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
10 Ekim 2019 Perşembe Saat: 19:20

ORDU’LU KADIN ÇİFTÇİLERİN YENİ GELİR KAPISI ARI SÜTÜ

ORDU’LU KADIN ÇİFTÇİLERİN YENİ GELİR KAPISI ARI SÜTÜ Başkan  Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi İle Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün Ortaklaşa Yürüttüğü Önder Kadın Çiftçiler Yetiştirmeye Yönelik Arı S
ORDU’LU KADIN ÇİFTÇİLERİN YENİ GELİR KAPISI ARI SÜTÜ

ORDU’LU KADIN ÇİFTÇİLERİN YENİ GELİR KAPISI ARI SÜTÜ

Başkan  Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi İle Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün Ortaklaşa Yürüttüğü Önder Kadın Çiftçiler Yetiştirmeye Yönelik Arı Sütü Eğitimi Projesi Kapsamında  Eğitim Alan Ordu lu Kadın Çiftçiler İle Bir Araya Geldi.

Dünyanın En Pahalı Sütleri’nden Olan  Arı Sütü Üretimini Teşvik Etmek Amacıyla Oluşturulan  Ordu Büyükşehir Belediyesi İle Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Tarafından ‘Önder Kadın Çiftçiler Yetiştirmeye Yönelik Arı Sütü Eğitimi Projesi’ Kapsamında Mayıs Ayından İtibaren Kadın Çiftçilere Yönelik Eğitim Verilmeye Başlanıldı.

Ordulu  Kadın Çiftçiler, Verilen Eğitimler  Sonrası Kilosu  5 İla 7 Bin Lira Arasında Değişen Arı Sütünü Üretmek İçin Ordu ’nun Çeşitli İlçelerinde Çalışmalara Başladı. Ortalama  5 Aylık Süre Zarfında Çalışmalarını Sürdüren Ordu lu  Kadın Çiftçiler, Yapılan Değerlendirmeler  Sonucunda Arı Sütünün Fiyatının Belirlenmesinde Temel Kalite Parametresi Olan Ve En Az 1,4 Değere Sahip Olması Gereken ‘10 Hidroksi Dekonoik Asit’ (Hda) Değerinde 2,1 Yüzdesiyle Karşılaşarak Güzel  Bir Başarıya İmza Attılar.

Kadın Çiftçileri Ağırlayan Başkan  Güler, Çiftçilerin Üretim Aşamasında Yaşadıkları Zorlukları Dinleyerek Arı Sütünü Önemli Bir Gelir Kaynağı Haline Getirmek İçin Gerekli Tüm  Çalışmalarını Sürdüreceklerini Söyledi.

“TÜRKİYE ORDU ’LU BAŞARILI KADIN ÇİFTÇİLERİ  TANIYACAK”

Kadın Çiftçilerin Arı Sütüyle Tüm Dünyaya Örnek Olacak Çalışmaları Ortaya Koyduklarını İfade Eden Başkan Güler, Yaptı ğı Konuşmada  “Kadın Çiftçilerimiz İle Gürgentepe’den Gölköy’e, Ulubey’den Aybastı’ya Kadar Güzel Bir Takım Oluşturduk. Şuan Da Büyük Bir Başarı Gösteriyorlar. Aynı Zamanda Da Dünyaya Örnek Olacak Çalışmalara İmza Atıyorlar. Pazarlama Konusunda Da Biz Onlara Yardım Edeceğiz Destek Olacağız. Aynı Zamanda Kurduğumuz Tarım Şirketimizin Ürünlerinden Biri Olarak Da Bunu Halkımıza Sunacağız. Kadın Çiftçilerimizi Her Kese Örnek Olması İçin Billboardlarda Tanıtacağız. Türkiye Bu Başarılı Kadınları Tanıyacak” Dedi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7