HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
10 Mart 2020 Salı Saat: 12:44

Ünye’de Serbest Muhasebeciler Ütso’da Kahvaltıda Bir Araya Geldiler.

Ünye ticaret ve sanayi odası muhasebeciler haftası nedeni ile serbest muhasebecilere kahvaltı programı düzenleyerek bir araya geldi.
Ünye’de Serbest Muhasebeciler Ütso’da Kahvaltıda Bir Araya Geldiler.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen kahvaltı programına Ünye Vergi Dairesi Müdürü Yavuz Kalkan, Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş ile birçok serbest muhasebeci, esnaf ve iş adamı katıldı.

 

Programda konuşan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar: “Öncelikle Vergi Haftasını, daha sonra muhasebeci arkadaşlarımızın Muhasebeciler Gününü ve çalışan kadın arkadaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Vergi Dairesi, iş adamları, muhasebeciler ve banka ayağı olayı kare şeklinde özetliyor. Aslında bu geç kalınmış bir oluşumdur. İnşallah seneye banka olayını da monte edip karenin dört bacağını da bir araya getirmeyi düşünüyoruz. Muhasebeciler bizim tabiri caizse modacımızsınız. Hem Vergi Dairesine hem de bankalara bizi güzel dizayn ediyorsunuz. Sizin sayenizde bizler daha güçlü oluruz. Son dönemlerde bankalar artık bilanço esaslı çalışıyor ve bu konuda da sizlere çok büyük görev düşüyor. Eski bankacılardan bilanço hususu konusunda destek alırsanız biz iş adamları ve esnaflar için çok iyi olur. Ben son bilanço döneminde sizlerin dikkatli olmasını istiyorum.” dedi.

Ünye Vergi Dairesi Müdürü Yavuz Kalkan: “24 Şubat ile 1 Mart arasında Vergi Haftasını kutladık. Bunun akabinde ise muhasebe haftasını kutladık. Paydaşımız olan tüm muhasebeci arkadaşlarımızın haftasını kutluyorum ve gelecekte yapacak oldukları çalışmalarda başarılar diliyorum.” dedi.

 

Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş: “Bugün Ünye ’de ilk defa Ticaret Odası, Vergi Dairesi, iş dünyası ve meslektaşlarımız ile beraber bir kahvaltıda buluştuk. Tabi ülkede bu sene muhasebeyi bizler “Emeğimiz Ülkemize Değer” sloganıyla kutladık. Bugün iş dünyası bir tarafta, vergi dairesi diğer tarafta ve biz de her ikisi arasındaki köprü görevi görüyoruz. Ülkemize hizmet edeceğiz ve değer katacağız. Ticaret Odası Başkanımızın görüşlerini dikkate alacağız. Finansal tablo okumayla ilgili özel bir eğitim düzenleyebiliriz. Ünye ’nin sadece kendisi bir markadır. Ünye ’nin de son yıllarda vergi gelirlerinde artış olmuş ve bundaki en baş öge iş dünyası, esnaflarımız ve onların beyannamelerini hazırlayan muhasebeci arkadaşlarımızdır. Bu artışın ülkemize değer katmasını diliyorum. Ayrıca Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini sahaya çekmemiz gerekmektedir. Burada iktisat, işletme ve maliye gibi bölümler var. Bu bölümleri etkin kullanmamız gerekmektedir.” dedi.

 

 

  Ünye Tiçaret Odası Başkanı İrfan Akar ;’’ Ordu serbest muhasebeci ve mali müşavir odası başkanım,vergi dairesi başkanım ve muhasebeci arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz.Vergi haftanız kutlu olsun . bayan çalışanlarımızın da 8 mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun . Geldiginiz için hepinize teşekkür ediyorum . Vergi dairesi , iş adamları ,muhabeseciler ve bankaların bir araya gelerek oluşması aslında geç kalınmış bir yapıdır. Siz muhabesiciler bizim modacımızsınız .Hem vergi dairesine hem bankalara bizi güzel dizayn etmek zorundasınız .Eger siz güzel dizayn ederseniz biz daha güçlü oluruz . Eski bankacılardan destek alırsanız biz iş adamları ve esnaflar için cok daha iyi olacağını düşünüyorum .Özellikle son blanço döneminde cok dikkat etmenizi istiyorum hepinize teşekkür ediyorum ‘’. İfadelerini   kullandı .

 

ÜNYE VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ YAVUZ KALKAN ;’’ Tüm iş arkadaşlarıma başarılar diliyorum herkese cok teşekkür ediyorum ve ayrıca başkanıma da teşekkür ediyorum iyi çalişmalar ‘’.ifadelerini kullandı .

 

‘’ Ordu Yokken Ünye Vardı’’

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş;’’ Ünye de ilk defa sevgili meslektaşlarım ve  vergi dairesi müdürlerimle beraber kahvaltı da buluştuk.Bunun devamını temellide bulunuyoruz  . Ülkemizde muhasebeyi ‘ Emegimiz Ülkemize Değer ‘’ sloganıyla kutladık. Yogun iş temposuyla karşılaşıyoruz .Esnafın ve iş dünyasını bir cok sorununu onlar adına enişe ediyoruz ve hayata geçiriyoruz .İş dünyası bir tarafa vergi dairesi bir tarafta ve biz de her ikisi arasındaki köprü görevini görüyoruz. Ülkemize hizmet için buradayız . Tiçaret odası başkanım bir konuya değindi blanço konusunda sıkıntı yaşıyoruz dedi. Bankalar kredi verirken blanço değerlerine daha dikkatli bakıyor. Bu konuda Ünye ‘ de Fatsa ‘da Ordu ‘ da Türkiye ‘ de cok bilgili  ve işini cok iyi yapan arkadaşlarımız var .Ünyenin kendisi bir marka, ordu yokkan ordu merkez yokken 400 sene 500 sene önce ünye vardı ünye şehri vardı ama ünyenin son yıllara göre hem vergi gelirlerinde hem taakkuk ve tahsilatında artış olmuş bunda en başta öğe iş dünyası,  İş adamları ve iş dünyası ve esnaflarımız ,muhabesecilerimizin katkısı var .Bu artişın ülkemize değer katmasını dinliyorum . Ünye iktisadi ve idari bilimler fakültesini daha cok öne çıkarmamız lazım . bu ilçeye değer katması lazım . bu birlik ve beraberliği sagladıgı için ünye ticaret odası başkanıma teşekkür ediyorum .’’ dedi .

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7