HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
3 Nisan 2020 Cuma Saat: 16:41

Başkan Sobi; ‘’ÜNTİD Olarak EPDK'ya Çağrımızdır.’’

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı ADNAN Sobi Korono Virüs Salgını nedeni ile zor bir süreçten geçtiğimizi, bu süreçte Turizm Sektöründe yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek EPDK ya çağrıda bulundu.
Başkan Sobi;  ‘’ÜNTİD Olarak EPDK'ya Çağrımızdır.’’

Başkan sobi yaptı ğı açıklamada; ‘’Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu(EPDK) korono virüs salgını nedeniyle elektrik ve doğalgaz sayaçlarını 3 ay boyunca okumayacağını açıkladı. Faturaların geçmiş tüketim ortalamlarına göre gönderileceği belirtildi.

         Bu durumda hizmet sektörü olarak salgın başlamadan önce yoğun kullanım ve yüksek maliyetli enerji kullanımımız dan dolayı faturalarımız mevcuttu. İlk olarak tedbir amaçlı Turizm işletmeleri olan hizmet sektörü işleyişlerini durdurarak, kapılarını kapattı. Dolayısıyla enerji sarfiyatı %100 iken %3 lere kadar düşmüş oldu. Alınan bu kararlar sektörümüz açısından bağlayıcı olmamış oluyor.

        Bu durumda, EPDK faturalandırmalar  konusunda sektörümüz kapılarını açıp hizmete başlayana kadar, faturalandırma yapmaması gerekmektedir. Sektör olarak böyle bir beklenti içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyorum.’’ İfadelerini kullandı.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7