HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
12 Nisan 2020 Pazar Saat: 09:28

Yöresel Ürünlerimiz Ülke Genelinde Satılacak.

Ordu’nun markası olan, ORTAR A.Ş. ürün yelpazesini ve satış noktasını her geçen gün artırarak büyümeye devam ediyor.
Yöresel Ürünlerimiz Ülke Genelinde Satılacak.

Ordu’da kırsal alanda üretilen yöresel ürünlerin aracısız vatandaşlarla buluşturulması amacıyla kurulan büfelere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Altınordu ilçesinde Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi tarafından kurulan tarım market içine stant açan ve 48 yöresel ürünü satışa sunan ORTAR A.Ş. nin hedefi yıl sonuna kadar bütün ilçelerde stant açmak.

Açılan stantta incelemelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman,  “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler ’in talimatı ile kurulan ORTAR A.Ş hizmet ve ürün yelpazesini artırarak büyümeye devam ediyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi tarafından Altınordu ilçemize kurulan tarım markette ORTAR A.Ş 48’e yakın yöresel ürünle yerini almış bulunuyor. Tüm Ordu lular ve il dışından gelecek olan vatandaşlarımız yöresel ürünleri buradan kolaylıkla alabilecek. Bu çalışması için ORTAR A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sancar Eser’i ve ekibini kutluyorum” dedi.

“Yöresel Ürünlerimizin Ülke Genelinde Satışı İçin Çalışıyoruz”

Satış noktalarında yöresel ürünlere öncelik verdiklerini vurgulayan ORTAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sancar Eser, “Kurulduğu ilk günden itibaren yöresel ürünlerimizi araştırıp ekiplerimiz ve paydaşlarımız ile seri üretime geçtik. Burada asıl amacımız ilimizin yöresel ürünlerini ön plana çıkarmak ve üreticilerimize ek gelir sağlamaktır. ORTAR A.Ş. olarak bugün itibariyle ilimize yeni kurulan Tarım Kredi Kooperatiflerine ait tarım markette yerimizi almış bulunuyoruz. Bu markette ilk etapta güçlü ürünlerimiz olan arı ürünleri, Akkuş fasulyesi, kestane ve çam bal ı, fındık ürünleri haricinde birçok ürünümüzün satışı olacaktır. Bu kapsamda ORTAR A.Ş. olarak hayata geçirdiğimiz birçok projenin meyvesini yavaş yavaş almaya da başladık. Daha önce Ordu Yumurta Üreticileri Birliği ile paketleme ve yem konusunda çalışmalarımız olmuştu. Altyapısını yaptı ğımız hem de organik sertifikasını aldığımız yumurtalar, bu marketlerde satışa sunuluyor. Türkiye’nin 100 ayrı tarım marketine organik yumurtalar artık ilimizden gidiyor. Bunun haricinde, Akkuş fasulyesi için de daha önce başlattığımız organik sertifikalandırma ve 1 kg’lık paketleme projemizin meyvelerini aldık. Yine Akkuş fasulyesi, çalışmalarımız neticesinde bu marketlerimizde satışa sunuldu. Tüm çabamız ilimiz ve kıymetli üreticilerimiz içindir. Hedefimiz ilimizin gün yüzüne çıkartılmayan hiçbir yöresel ürünü kalmayana kadar çalışmalarımıza devam etmektir” şeklinde konuştu.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7