HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
6 Mayıs 2020 Çarşamba Saat: 09:35

BAŞKAN GÜLER YASON’DA GERİ ADIM ATTI ‘’YASON’A DOKUNULMAYACAK’’.

Çok Eski Tarihlerin İzlerini Taşıyan Yason Burnundaki Yol Çalışmalarından Dolayı Yapılan Tahribat Son Buldu.
BAŞKAN GÜLER YASON’DA GERİ ADIM ATTI ‘’YASON’A DOKUNULMAYACAK’’.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Yason Burnunda  Başlatmış Olduğu Hukuka Aykırı, Doğal Dokuya Zarar Veren  Çalışmaya Karşı Tepkilerin Artması Sonucu Yason Burnunda İncelemeler Yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler Yapılan Tartışmalara ve Eleştirilere Cevap Olarak Yason’daki tüm çalışmaları durdurarak Yasonun Doğal Haliyle Kalacağını Belirtti.

Yason’un korunacağını belirten Başkan Güler, “Daha önceki ifadem de belirttiğim gibi burası bize tarihimizden nasıl miras kaldıysa o haliyle korunacak. Halkın ihtiyaçları doğrultusunda yapılacak çalışmalar ise alanın dışında oluşturulacak. Boş yere yaygara çıkartılıyor. Bizde yanlışa geçit yok” dedi.

“YASON MİRAS BIRAKILDIĞI HALİYLE KORUNACAK”

Doğal ve arkeolojik yapısıyla dikkat çeken Yason Burnu’nun dünyanın sayılı güzelliklerinden birine sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Güler, “Yason sadece Ordu ’nun, Karadeniz’in değil, dünyanın sayılı güzel yerlerinden bir tanesi, tabiat harikası. Yapılan çalışmalar sonrasında kazılan yerlere çim iyileştirme ve aydınlatma çalışması yapılıyor. Araçlara da kapanacak olan Yason Burnu’nda halkın ihtiyaçları doğrultulusunda yapılacak olan çalışmalar da alanın dışında gerçekleşecek. Burası tarihimizden miras kaldığı haliyle korunacak” diye konuştu.

Yason’da yanlışa yer verilmeyeceğini kaydeden Başkan Güler, “Yason zaten çok güzel ve tanınan bir yerdi. Biz daha da tanıtmak üzere çalışmalar yaptı k. THY’nın iç kabin ekranlarına Yason’un görselleri kondu. Dünyanın değişik yerlerine yayınlar yaptı k. Burası endemik bitkileriyle de öne çıkan harkulade bir yer. Üzerine titrediğimiz bir güzellik.  Onun için bunu korumak durumundayız. Biz burada erdemli davranışlar içerisindeyiz. Doğru olan şeyleri yapmakla mükellefiz. Bize görev bu nedenle verildi. Bizde yanlışa geçit yok. Burada yanlış yapılmayacak. Yapılmasana da asla müsaade edemeyiz.” diye konuştu.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7