HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
20 Kasım 2020 Cuma Saat: 13:00

BÜYÜKŞEHİR’İN SÖZLEŞMELİ TARIM MODELİ MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesinin Üretimi Teşvik Etmek Ve Tarımsal Ürünlerden Daha Çok Katma Değer Elde Etmek Amacıyla Başlattığı ‘’Sözleşmeli Tarım Modeli” Kapsamında Üreticiden Ürünleri Satın Alınmaya Başlandı.
BÜYÜKŞEHİR’İN SÖZLEŞMELİ TARIM MODELİ MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Gürgentepe De Nin Ürettiği Çoban Fasülyeleri  Satışa Hazır.

 

Gürgentepe ilçesinde üreticilerin sadece kendi ihtiyaçları kadar ekimi yapılan çoban fasulyesinin üretiminin yaygınlaştırılması ve artırılması için Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve DOKAP iş birliğinde 19 üretici için 20 dekar alanda kurulumu yapılan ve ORTAR A.Ş. tarafından alım garantisi verilen çoban fasulyeleri düzenlenen programla üreticilerden alındı.  Alımı gerçekleştirilen ürünler ORTAR A.Ş.nin yöresel ürün büfeleri ile www.orduorganikpazar.com internet sitesinden satışa sunulacak.

 

‘’Sizler üretin diye bizler buradayız’’

 

Tarıma verilen desteklerin yanında, uygulamaya konulan sözleşmeli tarım modeliyle üretilen ürünler için alım garantisinin verildiğini söyleyen ORTAR A.Ş. Genel Müdürü Sancar Eser, “Biz Gürgentepe’yi seviyoruz. Gürgentepe’nin üreten kadınlarını her zaman destekliyoruz. Sizler üretin diye bizler buradayız” dedi.

 

Genel Müdür Sancar Eser yaptı ğı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Ürünlerinizi alım garantisi kapsamında sizlerden alıyoruz. Bu yıl başladığımız sözleşmeli tarım modeli uygulamasını gelecek yıl daha da artırmak istiyoruz. Sizler yeter ki üretin. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve bizler her zaman sizi destekleyeceğiz. Ayrıca kuracağımız yöresel lezzet akademisinde bu fasulyeler için ayrı ayrı lezzetler ortaya çıkaracağız. Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçemizde üreten kadınlarımıza, üreticilerimize desteğimiz dün olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edecek”

 

ÜRÜNLERİNİZE ALIM GARANTİSİ VERİYORUZ

 

Ürün çeşitliğinin artırılması ve üreticilere ilave gelir kapısının açılması için çalışmalar gerçekleştirildiğini söyleyen Gürgentepe İlçe Tarım Müdürü Murat Kuzu, “İlçemizde ürün çeşitliliğinin artırılması için çalışmalarımız her alanda devam ediyor. Yaptı ğımız bu çalışmalar Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORTAR A.Ş. alım garantisi ile üreticilerimizden satın alıyor” dedi.

 

İlçe Tarım Müdürü Murat Kuzu yaptı ğı konuşmada şunları söyledi: “Sözleşmeli tarım modeli üreticilerimiz için çok önemli. Bugün burada 10-20 kg olan ürünlerinizi seneye 100-200 kg olarak üretelim. Sizler yeter ki üretin. Burada sizleri destekleyen Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü var. Bu konuda içiniz rahat olsun. Biz sizlerin yanındayız. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibi sizlerin yanında. Sizler rahat olun ve sadece üretime odaklanın” dedi.

 

BİZE VERİLEN DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ

 

Kendilerine verilen destek için teşekkür eden üreticiler, “Yıllardır kendi ihtiyaçlarımız için üretimini yaptı ğımız çoban fasulyelerini bugün daha fazla üreterek satışını yaptı k. Biz böyle bir uygulamayı çok önemsedik. Gelecek yıl daha fazla üretim yaparak daha fazla satış yapmak istiyoruz. Bugün gördük ki hem Ordu Büyükşehir Belediyemiz hem Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz hem de diğer paydaş kurumlar bizleri sonuna kadar destekliyor. Bize kalan da sadece üretmek. Bunun için gelecek yıl daha fazla üreteceğiz” şeklinde konuştular.

 

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7