HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
15 Aralık 2020 Salı Saat: 12:56

ALTINORDU 2. OSB İÇİN BİR MÜJDE’DE VALİ SONELDEN GELDİ.

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Altınordu 2’inci Organize Sanayi Bölgesine 4 Milyon TL talimatının verildiğinin açıklamasının ardından bir müjde de Vali Sonel’den geldi.
ALTINORDU 2. OSB İÇİN BİR MÜJDE’DE VALİ SONELDEN GELDİ.

Ordu Milletvekili Metin Gündoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile yaptı ğı görüşme sonucunda Altınordu  2’inci Organize Sanayi Bölgesine 4 Milyon TL ve Fatsa Organize Sanayi Bölgesine istimlak bedelinin gönderilmesi için 6  Milyon 836 bin TL talimatın verildiğini açıklamasının ardından bu gün yeni bir müjde de ordu valisi Tuncay Sonel den geldi.

Ordu valiliğinden yapılan açıklamada ‘’ Altın ordu 2. OSB’nin Taşkından Koruma Çalışması İçin 17 Milyon TL Ödenek Sağlandı.

Altın ordu  2. OSB taşkın koruma ihalesi konusunda açıklamalarda bulunan Vali Tuncay Sonel, “Bugün, içinde bulunduğumuz koşullarda tüm dünyada işsizlik, en büyük sorunlarda birisidir. Biz de ilimizde yeni yatırımların önünü açacak, istihdamı artıracak, işsizliği azaltacak çalışmalara hız verdik. Bir yandan yatırımcıları ilimize davet ederek, yatırım yapmaları konusunda teşvik ederken, diğer taraftan da yatırımcılara uygun yatırım olanakları sunmanın mücadelesini veriyoruz. Bu mücadeleyi, ‘ Ordu Ailesi’ olarak hep birlikte veriyoruz. İlimizde mevcut OSB’lere ilaveten yaklaşık 15 bin yeni istihdam sağlayabilecek Ordu 2. OSB, Fatsa OSB’nin genişletilmesi ve Ünye OSB’nin hayata geçirilmesi ve yatırımcıların istifadesine sunulması noktasında yoğun bir çabanın içerisindeyiz. Bu konuda da çok önemli mesafe katedildi. Bir yandan kamulaştırma çalışmaları için gerekli ödenekler sağlanırken, diğer yandan altyapı çalışmalarına ağırlık verildi. Bu kapsamda Ordu 2. OSB’nin en önemli sorunu olan taşkından koruma çalışması için gerekli olan ödeneği Tarım ve Orman Bakanlığımız tahsis etti. Tarım ve Orman Bakanlığınca, DSİ Samsun Bölge Müdürlüğü emrime tahsis edilen 17 Milyon TL’lık ödenekle, Ordu 2. OSB’nin taşkından korunma ihalesi, yeni yılın ilk günlerinde yapılacak ve çalışmalara da hızla başlanacak. Böylece, ilimizin ekonomik yönden gelişimi için çok önemli olan Ordu 2. OSB’de yatırımcılara arsa tahsisi işlemlerine başlamış olacağız. İlimize hayırlı, uğurlu olsun. Ödeneğin ilimize tahsisini sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye ve emeği geçenlere Ordu lu hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7