HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
11 Nisan 2019 Perşembe Saat: 11:06

130 KİLO SAĞLIKLIZ SUCUK SOSİS VE ETLER İMHA EDİLDİ

130 KİLO  SAĞLIKLIZ  SUCUK SOSİS VE ETLER İMHA EDİLDİ Ünye’de Yapılan Denetimlerde Sağlığa Uygun Olmadığı Tespit Edilen Sucuk Ve Sosis Gibi Etler Toplanarak İmha Edildi. Veteriner Hekimler Eş
130 KİLO  SAĞLIKLIZ  SUCUK SOSİS VE ETLER İMHA EDİLDİ

130 KİLO  SAĞLIKLIZ  SUCUK SOSİS VE ETLER İMHA EDİLDİ

Ünye’de Yapılan Denetimlerde Sağlığa Uygun Olmadığı Tespit Edilen Sucuk Ve Sosis Gibi Etler Toplanarak İmha Edildi.

Veteriner Hekimler Eşliğinde Yapılan İmha İşleminin Yanı Sıra Bu Ürünleri Satan Satıcılar Hakkında Da Cezai İşlem Yapıldı. Sağlıksız Ortamlarda Üretilen Ve Hijyensiz Alanlarda Çam Ağalarına Asılarak Kurutulmaya Çalışılan Tarihi Geçmiş Ürünlerin Tekrar Piyasaya Sunulup Halkın Sağlığı İle Oynanmasını Önlemek Amaçıyla Ordu Büyükşehir Belediye Zabıtası Ve Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Ünye İlçe Müdürlüğü Ekipleri Ortaklaşa Operasyon Gerçekleştirdi.

Sağlıksız Koşullarda Muhafaza Edilerek Piyasaya Sunulacak Sucuklar Ekipler Tarafından İmha Edildi. “Ekiplerimiz, Çamlık’ta Bulunan Çam Ağaçlarında, Yıkanmış Sucukları Kurutulmak Üzere Asılmış Halde Ele Geçirdiler. Tarihi Geçmiş Ve Küflenmiş Bu Sucuklar Kurutulduktan Sonra Tekrar Vatandaşlara Satılmak İçin Piyasaya Sürülecekti. Tarım İl Müdürlüğünün Ekipleri Bu Ürünlere İmha Kararını Verdi Ve Toplam 130 Kilogram Ürün Ele Geçirildi. İlgili Kişilere İse 4500 Tl Cezai İşlem Uygulandı.” Ordu Büyükşehir Belediye Zabıta Ekipler Amiri Sabri Temiz, Sağlığa Zararlı Bu Ürünlere Karşı Çalışmalarını Kararlılıkla Sürdüreceklerini İfade Ettiler.

ÜNYE HABER AJANSI / ÜNYE VE ORDU ’NUN HIZLI GÜVENİLİR HABER AJANSI

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7