HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
23 Mayıs 2019 Perşembe Saat: 15:44

163 KİLO TEREYAĞI VE 64 KİLO BALA EL KONULDU

ALTINORDU BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN SAHTE TEREYAĞI VE BAL DENETİMİ
163 KİLO TEREYAĞI VE 64 KİLO BALA EL KONULDU

ALTIN ORDU BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN SAHTE TEREYAĞI VE BAL DENETİMİ

SAHTE OLDUĞU DÜŞÜNÜLEN VE ETİKETSİZ OLAN 163 KİLO TEREYAĞI VE 64 KİLO BAL A EL KONULDU

Açıkta Satılan Ve Halk Sağlığını Tehdit Eden Gıdalara Karşı Denetimlerini Sıklaştıran Altınordu Belediyesi, Yaptı ğı Denetimlerde Sahte Olduğu Düşünülen Ve Etiketsiz Olarak Satılan 163 Kilo Tereyağı Ve 64 Kilo Bal a El Koydu.

Halk Sağlığını Korumaya Yönelik Denetim Ve Çalışmalara Önem Veren Altınordu Belediyesi, Vatandaşların Gönül Rahatlığıyla Alışveriş Yapmaları İçin Denetimlerine Aralıksız Devam Ediyor. Bu Kapsamda Tüketiciden Gelen Şikayet Üzerine Harekete Geçen Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Altınordu İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü Ekipleriyle Birlikte İlçe Genelinde Kurulan Pazarlarda Denetim Gerçekleştirdi. Yapılan Denetimlerde Cumartesi Pazarı Ve Yeni Mahalle Köylü Pazarında Etiketsiz Tereyağı Görünümlü 24 Kilo Şüpheli Yağ Tespit Edildi.

Daha Sonra Aynı Pazar Yerinde Bir Şahsın İzinsiz Tereyağı Ve Bal Satışı Yaptı ğı İhbarını Alan Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Altınordu İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü İle Polis Ekipleri Uhdesinde Denetim Yaptı . Yapılan Denetimde Satış Yapan Şahsın Yakalanması Sonucunda Araçta Bulunan 139 Kilo Etiketsiz Tereyağı Görünümlü Şüpheli Yağa Ve 64 Kilo Şüpheli Bal a El Konuldu. Ekipler, Sahte Olduğu Düşünülen Ve Etiketsiz Olan Ürünlerin İncelenmesi İçin Yasal Süreç Başlattı.

Altın ordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri İse Yaşanan Olay Sonrası Ürün Tanıtıcı Etiketi Olmayan Ürünlerin Alınmaması Konusunda Vatandaşlara Uyarılarda Bulunurken Yaşanabilecek Olumsuzluklara Karşı Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne Ve Altınordu İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü Ekiplerine Bilgi Verilmesi Gerektiği Hususunda Bilgilendirmelerde Bulundu

 

ÜNYE HABER AJANSI / ORDU N’NUN HIZLI, GÜVENİLİR HABER AJANSI


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7