HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
17 Temmuz 2019 Çarşamba Saat: 12:20

''SUYUN KİRLENMESİ YETMEDİ DE İNSANLARIN ÖLMESİ Mİ BEKLENİYOR''

SUYUN KİRLENMESİ YETMEDİ DE İNSANLARIN ÖLMESİ Mİ BEKLENİYOR Ordu’nun Fatsa ve Ünye ilçelerinde maden arama faaliyetlerinin artması üzerine halk tepki göstermiş, sondaj çalışmalarını engellemişti. Maden işletmesinin ve sondajlarını
''SUYUN KİRLENMESİ YETMEDİ DE İNSANLARIN ÖLMESİ Mİ BEKLENİYOR''

SUYUN KİRLENMESİ YETMEDİ DE İNSANLARIN ÖLMESİ Mİ BEKLENİYOR

Ordu’nun Fatsa ve Ünye ilçelerinde maden arama faaliyetlerinin artması üzerine halk tepki göstermiş, sondaj çalışmalarını engellemişti.

Maden işletmesinin ve sondajlarının çeşitli zararlarının olduğunu dile getiren bölge insanları özellikle su kaynaklarının kuruduğunu, var olanların da içilemez hale geldiğini söylemişlerdi. Geçen hafta Ünye ilçesi Şenyurt Mahallesi ’nde (köy) Kızılkaya ormanında yapılmak istenen maden sondajı engellenmişti. Halkın suların kirletildiği iddiası üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından farklı iki noktadan alınan su örneklerinde ağır metal karıştığı belirlendi.

Ünye İlçe Sağlık Müdürlüğü analiz edilen suların “içme suyu” olarak tüketilmemesini belirtti. İnsan ve hayvan ölü mleri mi bekleniyor?

Maden ve sondaj bölgesinde yaşayan Ordu Çevre Derneği üyesi Eren Atasoy şunları söyledi. “Yıllardır bölgemizdeki maden çalışmalarının zararlarından söz ettik, engellemeye çalıştık. Sesimiz duyuldu ama duymazlıktan geldiler. Ancak zarar kapıya dayandı. Şimdi ne olacak? Su içilemez raporu var. Hala maden işletmeciliğine ve sondaja göz mü yumacaklar. Sular kirlenmesi yetmedi, insanların ve hayvanların ölü mleri mi bekleniyor. Su tahlilini köylü yapmadı. Devlet in kurumu yaptı ğına göre kendi raporlarını önemserler ve gerekeni yaparlar. Siyanürle altın ayrıştıran işletme alanını genişletmek için girişimlere başladı. Tehlike ortada. Bölgede maden işletmeciliği yasaklanmalıdır

ÜNYE HABER AJANSI GÜVENİLİR İLKELİ HABER


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

G-0M8FWJ5EH7